Strona główna Siatkówka PlusLiga OFICJALNIE: Kolejny nowy zawodnik w Stoczni Szczecin

OFICJALNIE: Kolejny nowy zawodnik w Stoczni Szczecin

0

Kolejny nowy zawodnik zdecydował się dołączyć do klubu ze Szczecina i podpisał kontrakt ze Stocznią. W nadchodzącym sezonie barw zespołu bronił będzie Bartosz Firszt!

Urodzony 19 marca 1999 roku przyjmujący swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał dziesięć lat temu. Przygodę z dyscypliną rozpoczął w MUKS Huraganie Wołomin, później przeniósł się do KS Metro Warszawa, gdzie spędzał kolejne sezony. W koszulce tej ekipy w kwietniu 2018 roku sięgnął po swój największy dotychczasowy sukces i wywalczył srebrny medal juniorskich mistrzostw Polski. Otrzymał także przy tej okazji prestiżową nagrodę indywidualną i został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju.

Mierzący 198 cm wzrostu zawodnik, uczeń SMS PZPS Spała, został także kapitanem juniorskiej reprezentacji Polski. W narodowych barwach wystąpił między innymi podczas lipcowych ME U-20 w Belgii i Holandii, gdzie nasza kadra zajęła ostatecznie szóste miejsce. Swoją przygodę z siatkówką klubową na najwyższym szczeblu Firszt rozpocznie w najbliższym czasie w Szczecinie.

– Bardzo się cieszę, że swój pierwszy seniorski sezon spędzę właśnie w drużynie Stoczni – mówi nowy przyjmujący Stoczni. – Taki wybór zapewnia mi możliwość rozwoju i szansę na pracę ze świetnymi trenerami oraz zawodnikami światowej klasy. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy ustalony cel i uda nam się zbudować prawdziwą drużynę. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kibiców i do zobaczenia w hali!

W barwach Stoczni Bartosz Firszt będzie grał z numerem czternastym na koszulce.

Komentarze