Strona główna Siatkówka OFICJALNIE: Mateusz Bieniek zagra w PGE Skrze Bełchatów!

OFICJALNIE: Mateusz Bieniek zagra w PGE Skrze Bełchatów!

0
Polska – Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Karolina Koster

To już oficjalne! Mateusz Bieniek po roku spędzonym we Włoszech wraca do PlusLigi.

Środkowy został wypożyczony do PGE Skry Bełchatów z włoskiego Cucine Lube Civitanova. Umowa ma obowiązywać przez rok.

– W przyszłym sezonie sytuacja ekonomiczna we Włoszech nie będzie najlepsza z powodu pandemii koronawirusa. Wszystkie kontrakty w naszym klubie były renegocjowane. Druga sprawa to przełożenie igrzysk olimpijskich. Chcę grać więcej i bardziej regularnie – powiedział Bieniek w magazynie #7strefa.

– W przyszłym sezonie idę na wypożyczenie – przyznał środkowy – Mam kontrakt z Lube na kolejne dwa lata, więc później będziemy rozmawiać na ten temat… Ambicja sportowa nie pozwoli mi wrócić po jednym roku z Włoch z podkulonym ogonem.

Ogłoszeniu nowego transferu towarzyszyła konferencja prasowa z udziałem prezesa klubu, Konrada Piechockiego, i nowego zawodnika, Mateusza Bieńka.

– Mam nadzieję, że zdobędziemy jak najwięcej sukcesów i zdobędziemy mistrzostwo Polski. To będzie cel zarówno mój, jak i drużyny. Mamy sporo czasu na przygotowanie do sezonu i liczę na to, że wspólnie będziemy po tym sezonie cieszyć się z sukcesów w kraju i Europie – powiedział Mateusz Bieniek.

– Cieszę się, że w roku olimpijskim stworzyła się taka przestrzeń i biorąc pod uwagę, że łącznie z europejskimi pucharami w przyszłym sezonie będziemy mieli do rozegrania 50 spotkań, wzmacniamy skład. Kiedy odbyłem pierwszą rozmowę z Mateuszem, to on sam stwierdził, że chciałby jak najlepiej przygotować się pod kątem igrzysk i widziałby możliwość wypożyczenia. Doszedł do porozumienia ze swoim pracodawcą i cieszę się, że go zakontraktowaliśmy. To ogromne wzmocnienie dla PGE Skry nie tylko pod względem sportowym, ale Mateusz to dobry duch drużyny. Wierzę, że będziemy mieli z niego wiele pociechy i przyczyni się do przyszłych sukcesów PGE Skry nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jednocześnie pracując ze sztabem naszego klubu na czele z trenerem Michałem Mieszko Gogolem będzie znakomicie przygotowany do igrzysk i stworzymy podwaliny pod sukces reprezentacji Polski i, mam nadzieję, złoty medal w Tokio – zaznaczył Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

Bieniek w Skrze zastąpi Jakuba Kochanowskiego, który przeniesie się z Bełchatowa do Kędzierzyna-Koźle. http://credit-n.ru/offers-zaim/zaym-na-kartu_migcredit.html

Komentarze