Strona główna Siatkówka OFICJALNIE: Vital Heynen poprowadzi Sir Safety Conad Perugię!

OFICJALNIE: Vital Heynen poprowadzi Sir Safety Conad Perugię!

0
Polska – Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Karolina Koster

Włoski klub oficjalnie ogłosił, że nowym trenerem Sir Safety Conad Perugia został selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen. Dla Heynena będzie to debiut we włoskiej siatkówce.

Ostatnim klubem prowadzonym przez Heynena był niemiecki klub VfB Friedrichshafen. Przyszedł czas na wicemistrza Włoch.

-Dlaczego Perugia? Z trzech konkretnych powodów. Pierwszym z nich jest prezydent, ponieważ kiedy z nim rozmawiałem, od razu złapaliśmy dobry kontakt i jesteśmy bardzo podobni w postrzeganiu siatkówki. Drugi to Perugia będąca miastem, które żyje siatkówką podobnie jak ja. Trzeci to zespół, świetny zespół na najwyższym poziomie, zespół, który będzie musiał walczyć o wszystko, przede wszystkim o mistrzostwo Włoch i to będzie nasz główny cel –  mówi Heynen.

Selekcjoner miał się skupić w przyszłym sezonie na prowadzeniu reprezentacji Polski.  Jednak pracując we Włoszech, może obserwować również naszych reprezentantów, którzy już we włoskiej lidze występują lub będą występować od przyszłego sezonu (Bartosz Bednorz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek).  Na dodatek pod swoją pieczą będzie miał również Wilfredo Leona.

-Na razie mogę powiedzieć, że najważniejsza będzie wspólna praca nad zbudowaniem zespołu, który gra razem, jest ze sobą zgrany – dodaje selekcjoner.

Źródło: sirsafetyperugia.it

Komentarze