Strona główna Siatkówka OFICJALNIE: Wielki powrót do Trefla Gdańsk!

OFICJALNIE: Wielki powrót do Trefla Gdańsk!

0
Foto: Volleywood.net

Mateusz Mika ponownie zagra w barwach Trefla Gdańsk! Przyjmujący podpisał z klubem roczny kontrakt.

Mika został wypożyczony do Trefla Gdańsk z Asseco Resovii Rzeszów przed sezonem 2012/2013. Kolejny rok spędził we francuskim Montpellier Aglomeration Volley UC. Wiosną 2014 roku wrócił do Gdańska, tym razem na zasadzie transferu definitywnego. Z Treflem zdobył srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski, dwa Puchary i Superpuchar Polski.W sezonie 2017/2018 wrócił do Asseco Resovii Rzeszów, a w minionych rozgrywkach reprezentował barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn.

– Uważam Mikusia za bardzo wartościowego zawodnika, więc cieszę się, że pojawiła się taka możliwość, by dołączył do Trefla. Mateusz bardzo chciał wrócić do Gdańska. Świetnie zna tutaj także sztab szkoleniowy i wie, że w tym klubie może usystematyzować sprawy zdrowotne. Uważam, że jeżeli odbudujemy jego zdrowie, a ta praca już trwa, to może być bardzo cennym graczem. Zresztą wielokrotnie już udowadniał, że jak tylko dobrze się czuł, to był wiodącą postacią w każdym zespole, czy również reprezentacji – mówi trener Michał Winiarski.

Radości z powrotu do Gdańska nie ukrywa sam zawodnik.

– Bardzo się cieszę, że dla mnie ponownie nastał czas na Gdańsk. To miasto jest dla mnie drugim domem, świetnie mi się tutaj żyje, a z samym klubem jestem naprawdę mocno związany. Nie mogę się już także doczekać pierwszych treningów z Michałem Winiarskim. W ubiegłym sezonie było widać, że drużyna cieszyła się siatkówką, grała bardzo dobrze, więc bardzo chciałem być też uczestnikiem w tym jego projekcie. Obecnie pracuję indywidualnie zgodnie z planem ustalonym przez Wojtka Bańbułę. Paradoksalnie to, że sezon się wcześniej skończył i ta przerwa jest dłuższa trochę mi pomogło. Czuję, że fizycznie jest ze mną coraz lepiej, robię postępy i jestem na dobrej drodze, by wrócić do dobrej dyspozycji. Liczę na to, że tutaj w Gdańsku się to uda – mówi Mateusz Mika.

źródło: inf. pras. Trefl Gdańsk http://credit-n.ru/offers-zaim/lime-zaim-zaymi-online.html

Komentarze