Reklama

Ogromny sukces Polaka w Rajdzie Dakar! Eryk Goczał zwycięzca

O takich informacjach chciałoby się pisać bezustannie. Eryk Goczał z pilotem Oriolem Meną z ekipy Energylandia Rally Team wygrał Rajd Dakar w klasie lekkich pojazdów SSV. Sukces jest tym bardziej niesamowity, że kierowca ma dopiero 18 lat i jest najmłodszym uczestnikiem całego wydarzenia. 

Eryk Goczał wygrał Rajd Dakar. Niezwykła historia 18-latka

Eryk Goczał to rajdowy fenomenem. Kierowca Energylandia Rally Team ma dopiero 18 lat, a tegoroczny start w Rajdzie Dakar był dla niego debiutem. Od pierwszego dnia imprezy pokazywał jednak, że nie musi mieć żadnych kompleksów, wobec starszych zawodników. Już na starcie Goczał wygrał w prologu otwierającym rajd. Następnie powtórzył swój sukces jeszcze kilkukrotnie.

Ostatnie dni młodego kierowcy nie zawsze były jednak idealnie. Dwukrotnie podczas Rajdu Dakar w pojeździe 18-latka urwał się pasek klinowy. Przez co duet Goczał – Mena stracił on kilka minut. Wykorzystał to Rokas Baciuska, który przed ostatnim etapem miał 3 minuty i 24 sekundy przewagi nad młodym Polakiem.

W niedzielę Goczał pokazał jednak niezwykłą klasę. Czternasty etap rozpoczął perfekcyjnie i szybko wyprzedził Litwina. Z kolei Baciuska na trasie miał problemy, przez co stracił ponad 20 minut. Dzięki temu Polak pokonał go w klasyfikacji generalnej imprezy, zostając najmłodszym kierowcą, który wygrał Rajd Dakar.

Warto dodać, że ostatni etap Dakaru w klasyfikacji SSV był udany dla całego zespołu Energylandia Rally Team. Drugi czas uzyskał w nim Michał Goczał, który w całym wyścigu sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Rajd Dakar – SSV – wyniki po 14. etapie:

1. E. Goczał i Mena – Energylandia Rally Team 53:10.14
2. Baciuska i Montijano – Red Bull Can-Am Factory Team +16.44
3. Ma. Goczał i Marton – Energylandia Rally Team +18.15
4. Ferioli i Rinaldi – South Racing Can-Am +1:07.00
5. de Oliveira i Prata – South Racing Can-Am +3.02.21
6. Mi. Goczał i Gospodarczyk Energylandia Rally Team +4:02.39
7. Guayasamin i Torlaschi South Racing Can-Am +4:45.34
8. Navarro i Metge FN Speed Team +4:51.00
9. Vayssade i Rey Bardahl Team +6:11.44
10. Triisai Meeru Rally Raid Estonia +6:16.38

Eryk Goczał znów odjechał konkurencji. Wygrał dziewiąty etap rajdu Dakar

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama