Olsztynianie wygrywają za trzy punkty

14 paź 2016, 22:27

Drugi mecz trzeciej kolejki rozegrany został w Bydgoszczy. Niestety, gospodarze musieli uznać wyższość rywali, dali radę im się postawić jedynie w jednym secie i to olsztynianie przywiozą z wyjazdu trzy punkty.

Olsztynianie rozpoczęli spotkanie od skromnego prowadzenia (1:3). Gospodarze niestety nie weszli w pierwszego seta w dobrym tylu, popełniali dużo błędów (4:10). Atak a aut wyprowadził Milan Katić a  zagrywką Zniszczoła nie poradził sobie Czunkiewicz (9:16). Przewaga przyjezdnych zwiększała się, siatkarze z Radomia byli bezradni (14:20). Musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając ze sporą stratą, 18:25.

Drugi set, odmiennie od poprzedniego rozpoczął się walką punkt za punkt (3:3). Po kolejnym zepsutym ataku Gromadowskiego, na jego miejscu pojawił się Bartosz Filipiak, jednak on również zawodzi (8:18). Zaś z dobrej strony pokazał się Aleksander Śliwka, który utrzymał wysoką skuteczność z pierwszego seta (12:22). Partia zakończyła się korzystnie dla przyjezdnych przy wyniku 16:25.

Od początku trzeciej partii na prowadzeniu byli siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz (5:3). Różnica punktowa między zespołami stale się utrzymywała, Mateusz Sacharewicz zapunktował ze skrzydła (13:8). Dopiero przy stanie 16:15 drużyny zbliżyły się do siebie, niestety ten kontakt nie trwał długo (22:18). Akademicy nie przypominali samych siebie sprzed kilkudziesięciu minut, przegrali seta 25:19.

Czwarty set był zupełnym pogromem, pomimo początkowego prowadzenia gospodarzy (3:1). Wynik wyrównał się po tym, jak Gromadowski wpadł w pojedynczy blok Włodarczyka (7:7). Akademicy zaczęli coraz szybciej zdobywać kolejne punkty (13:16). Drużyna gospodarzy stanęła w miejscu, nie byli w stanie zrobić przejścia. Wyraźnie byli zdenerwowani, Milan Katić został nawet ukarany czerwoną kartką (za kopnięcie piłki po nieudanej akcji). Olszytnianie wygrali partię 14:25.

Łuczniczka Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (18:25, 16:25, 25:19, 14:25)

MVP: Jan Hadrava

Łuczniczka Bydgoszcz: Nowakowski, Katić, Yudin, Szczurek, Gromadowski, Sacharewicz, Czunkiewicz, Rohnka, Ferens, Bobrowski, Filipiak, Sieńko, Siwicki, Jurkiewicz

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek, Kochanowski, Boswinkel, Szostek, Makowski, Palacios, Buchowski, Ostaszyk, Kulik, Zabłocki, Wójcik, Kubacki