ONICO AZS Politechnika Warszawska skradła punkty jastrzębianom!

18 mar 2017, 17:21

W 28. kolejce fazy zasadniczej PlusLigi ONICO AZS Politechnika Warszawska podjęła na swoim boisku trzeci w tabeli Jastrzębski Węgiel.

Pierwsza partia meczu rozpoczęła się od remisu (2:2). Dwa punkty przewagi umocniły się na koncie gospodarzy (8:6). Punktowy blok politechniki powiększył ich prowadzenie (12:8). Doskonale funkcjonujący blok w drużynie warszawskiej, sprawił nie lada problemy gościom (17:12). Jastrzębianie dzięki swojej determinacji zniwelowali straty punktowe do jednego “oczka” starty (20:19). Skuteczny atak Michała Filipa pozwolił wygrać pierwszego seat 25:23.

Druga odsłona meczu zaczęła się lepiej dla Jastrzębskiego Węgla (1:3). As serwisowy Michała Filipa pozwolił wyrównać stan drugiej partii (4:4). Doskonała dyspozycja obu drużyn ukazała nam widowiskowo na wysokim poziomie, dając remis (8:8). Dwa punkty przewagi ulokowały się na koncie gości (11:13). Błędy własne AZS-u powiększyły ich starty punktowe (14:17). Skuteczny atak Salvadora Hidalgo Oliva przybliżył jego zespół do wyrównania stanu meczy (17:22). Druga partia zdecydowanie należała do jastrzębian i to oni doprowadzili do wyrównania stanu meczu 20:25.

Początek trzeciego seta zdecydowanie należał do gości (0:3). Zdecydowana przewaga umocniła się na koncie Jastrzębskiego Węgla (2:8). Punktowy atak Michała Filipa, pomogła lekko odrobić wynik (5:11). Błędy własne drużyny ONICO AZS Politechnik Warszawskiej, pomogły gościom utrzymać dużą przewagę wyniku (10:15). Sześć punktów przewagi w dalszym ciągu utrzymało się na koncie jastrzębian (14:20). Doskonała dyspozycja zawodników Jastrzębskiego Węgla pozwoliła wygrać im trzecią odsłonę widowiska i wyjść na prowadzeniu podczas całego meczu 19:25.

Czwarta partia rozpoczęła się od remisu (2:2). Trzy punkty przewagi umocniły się na koncie gości (3:6). Szybkie wyrównanie wyniku ze strony AZS-u (8:8). Zacięte wymiany po obu stronach dał remis (13:13). Dwa “oczka” przewagi zameldowały się na koncie gospodarzy (17:15). Czteropunktowa strata jastrzębian spowodowała wzięcie czasu dla trenera gości (20:16). Wyrównanie stanu partii przez zespół przyjezdnych (22:21). Dwa asy serwisowe Michała Filipa pozwoliły wygrać czwartą odsłonę meczu 25:21.

Ostatnia odsłona spotkania lepiej zaczęła się dla politechniki (3:1). As serwisowy Michała Filipa, spowodował czas dla drużyny przeciwnej (5:2). Gościom udało się wyrównać stan seta (6:6). Punktowy atak Andrzeja Wrony powiększył prowadzenie AZS-u (10:8). Nieudana zagrywka Macieja Muzaja oddaliła jego zespół od wyrównania seta (13:10). Punktowy blok Jana Firleja dał zwycięstwo Politechnice 15:12.

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:21, 15:12)

MVP: Michał Filip

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Zagumny, Samica, Filip, Kwolek, Wrona, Olenderek

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Muzaj, Boruch, Kosok, Oliva, De Rocco, Popiwczak