Strona główna Siatkówka PlusLiga ONICO złożyło wniosek o upadłość. Co dalej z klubem wicemistrza Polski?

ONICO złożyło wniosek o upadłość. Co dalej z klubem wicemistrza Polski?

0

ONICO S.A. – główny i tytularny sponsor stołecznego klubu złożył właśnie wniosek o upadłość, a dalsze działanie wicemistrzów Polski wisi na włosku! Takie informuje przekazał portal bankier.pl!

 – Okolicznościami uzasadniającymi złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości emitenta jest niewypłacalność w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy Prawo Upadłościowe, tj. utrata zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych – podaje spółka.

ONICO to spółka zajmująca się obrotem paliwami na arenie polskiej oraz międzynarodowej. Media informują, że w ubiegłym tygodniu obligatariusze ONICO zażądali przedterminowego wykupu obligacji o wartości 16 mln zł.  Jako powód podano  „przedłużający się stan wstrzymania finansowania emitenta przez banki, nierealizowania warunków umów łączących obligatariusza oraz emitenta oraz w szczególności niezrealizowanie płatności na rzecz Skarbu Państwa co, w ocenie obligatariusza, należy uznać jako fakt, że spółka stała się niewypłacalna”.

Dodatkowo kilka dni temu umowy kredytowe wypowiedziały spółce banki:  ING Bank Śląski, Alior Bank oraz BNP Paribas.

Nasuwa się pytanie co dalej z klubem wicemistrza Polski.  Jak informuje zarząd warszawskiego klubu, obecnie trwają poszukiwania nowego sponsora.

– Rozmowy z potencjalnymi sponsorami prowadzone są dokładnie tak samo, jak przed każdym sezonem. Jak tylko pojawi się nowy partner, na pewno o tym poinformujemy – powiedział rzecznik ONICO Warszawa, Marcin Prusiński.

Czy zatem stołeczny klub weźmie udział w rozgrywkach w sezonie 2019/2020?

Klub wystartuje w rozgrywkach 2019/2020, start nie jest w żaden sposób zagrożony. Klub przygotowuje się do sezonu zgodnie z planem – dodaje rzecznik prasowy ONICO Warszawa.

 

Komentarze