ORLEN Liga: “Atomówki” zagrają w finale!

23 kwi 2015, 22:22

Czwarty mecz półfinałowy rozegrały dzisiaj ekipy Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna i PGE Atomu Trefla Sopot. Jak do tej pory w rywalizacji prowadziły sopocianki. Dzisiaj dopełniły dzieła i zwyciężyły po raz trzeci, tym samym uzyskując awans do finału.

“Atomówki” bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Szybko zbudowały wysoką przewagę i konsekwentnie ją utrzymywały. Rywalki wyraźnie nie potrafiły odnaleźć się na boisku i i zdobywały jedynie pojedyncze punkty. Dominacja przyjezdnych trwała nadal i ostatecznie sopocianki rozbiły “Mineralne” 25:14.

W drugim secie aż do stanu 13:13 podopieczne Lorenzo Micelliego utrzymywały kilkupunktową przewagę. Muszynianki jednak nie poddawały się i w końcu doprowadziły do remisu. Na drugą przerwę techniczną siatkarki schodziły z boiska po sporym zamieszaniu wywołanym odgwizdaniem błędu w ustawieniu gospodyń. Końcówka seta była niezwykle zacięta, jednak ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszły “Mineralne”.

Początek trzeciej partii był niezwykle zacięty, jednak już po pierwszej przerwie technicznej sopocianki zaczęły wychodzić na prowadzenie. W jednym ustawieniu zdobyły 9 punktów! Na nic zdały się przerwy na żądanie trenera Muszynianki – niemoc jego podopiecznych trwała nadal. “Atomówki” tym tym razem pewnie zwyciężyły i w meczu było już 2:1.

W czwartym secie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii, kiedy “Atomówki” po pierwszej przerwie technicznej zaliczyły serię punktów. Muszyniankom udało się co prawda zniwelować przewagę do czterech oczek, jednak sopocianki wyraźnie dominowały na boisku. Ostatecznie przyjezdna wygrały kolejną partię 25:17, a w cały mecz 3:1 i awansowały do finału.

MVP: Katarzyna Zaroślińska

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – PGE Atom Trefl Sopot (14:25, 29:27, 16:25, 17:25)