ORLEN Liga: Bielszczanki górą!

Aktualizacja: 15 lut 2015, 19:33
15 lut 2015, 17:50

W przedostatnim meczu 20. kolejki ORLEN Ligi Developres SkyRes Rzeszów podejmował u siebie zawodniczki z Bielska-Białej.

W pierwszym secie mogliśmy oglądać grę punkt za punkt. Dopiero w końcówce bielszczanki odskoczyły na kilka punktów. Gospodynie jednak nie odpuszczały i zniwelowały przewagę do jednego oczka. W dwóch decydujących akcjach popełniły błędy i górą były siatkarki BKS-u. W kolejnej partii zawodniczki Developresu były praktycznie nie do zatrzymania, bielszczanki natomiast miały spore problemy z przyjęciem zagrywki. Odbiło się to na wyniku, bowiem ostatecznie rzeszowianki rozbiły rywalki 25:14. W trzecim secie ekipie przyjezdnej udało się przełamać i nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami. W końcówce podopieczne Leszka Rusa włączyły piąty bieg i wygrały partię 25:21. Czwarta odsłona tego spotkania miała podobny przebieg jak poprzednia. Siatkarki ponownie grały punkt za punkt i nie odpuszczały ani na moment. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowały bielszczanki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa za 3 punkty.

MVP: Aleksandra Trojan

Developres SkyRes Rzeszów – BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 25:14, 21:25, 23:25)