ORLEN Liga: Chemik o krok od finału!

16 kwi 2015, 21:12

Jak do tej pory, w półfinałowym starciu Impela Wrocław i Chemika Police był remis 1:1. Po dzisiejszym spotkaniu bliżej finału znalazły się policzanki, które pokonały siatkarki z Dolnego Śląska 3:1.

Na początku pierwszego seta wydawało się, że ta partia będzie naprawdę wyrównana. Jednak już od stanu 7:7, policzanki ruszyły do ataku i sukcesywnie powiększały swoją przewagę. Wrocławianki praktycznie nie istniały na boisku. Trener Impelu próbował ratować sytuację wykorzystując przerwy, jednak siatkarki Chemika były praktycznie bezbłędne. Ostatecznie podopieczne Giuseppe Cucariniego rozbiły rywalki 25:14.

Wrocławianki wyraźnie zmobilizowały się w drugiej partii. Mimo iż ich rywalki również nie odpuszczały, to one szybko wypracowały sobie kilkupuntkową przewagę. Mistrzynie Polski jednak wykorzystały ich chwilowo słabszą dyspozycję i doprowadziły do remisu. Dopiero w końcówce siatkarki Impelu przyspieszyły i doprowadziły seta do końca wygrywając 25:20.

Przez pierwszą połowę trzeciej partii siatkarki grały punkt za punkt. Jednak na drugim regulaminowym czasie to siatkarki drużyny przyjezdnej prowadziły trzema punktami. Zawodniczki Chemika do swojego repertuaru dołożyły kilka skutecznych bloków i dzięki temu powiększyły przewagę. Wrocławianki natomiast popełniły kilka błędów i po chwili musiały uznać wyższość rywalek.

Cała czwarta partia była niezwykle wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie wyższe niż 2 punkty. W końcówce nie brakowało emocji, jednak więcej zimnej krwi zachowały policzanki. W ostatnich akcjach nie zawiodła Małgorzata Glinka-Mogentale i ostatecznie ona i jej koleżanki zwyciężyły w tym secie i w całym meczu.

MVP: Anna Werblińska

Impel Wrocław – Chemik Police 1:3 (14:25, 25:20, 18:25, 25:27)