Orlen Liga: Chemik Police w finale!

17 kwi 2015, 20:57

Wygranej w dzisiejszym meczu brakowało Policzankom do awansu do finału. Wrocławianki nie zamierzały jednak łatwo się poddać i pokazały, że potrafią walczyć z zawodniczkami Chemika Police jak równy z równym.

Pierwszy set był wyrównany i raczej spokojny, mimo ogromnej wagi spotkania. Zawodniczki obydwu zespołów spisywały się naprawdę dobrze, jednak w pewnym momencie Wrocławianki zaczęły popełniać mnóstwo niepotrzebnych błędów, co przeniosło się na niekorzystny dla gospodyń wynik. Policzanki wykorzystały chwilową niemoc rywalek, wygrywając pewnie seta (18:25).

Druga partia pokazała chart ducha i wolę walki Impelu Wrocław. Mimo zaciętej walki Chemika Police, niezwykle ciężko było nawiązać wyrównaną walkę z tak dobrze spisującymi się Wrocławiankami. W drużynie Policzanek można również było zauważyć rozluźnienie i brak koncentracji, co przeniosło się na ilość błędów, a ostatecznie na wygraną partii przez Wrocławianki (25:21).

Trzeci set lepiej zaczęły zawodniczki Chemika Police, jednak nie trzeba było długo czekać na przebudzenie gospodyń i wyrównaną walkę o każdy punkt. Na drugą przerwę techniczną zespoły zeszły przy zaledwie jednopunktowej różnicy. Po przerwie gra była naprawdę równa i trudno było typować wynik partii, mimo iż na minimalnym prowadzeniu przez cały czas były zawodniczki Chemika Police. Niestety Wrocławiankom w ścisłej końcówce zabrakło sił i tym samym seta zwyciężyły Policzanki (19:25).

W czwartą partię lepiej weszły gospodynie (8:3) jednak Policzanki szybko odrobiły straty (11:11) i doprowadziły tym samym do wyrównanej walki w dalszej części seta. Na drugą przerwę techniczną z przewagą 1 punkta zeszły już zawodniczki Chemika Police. Po chwilowym odpoczynku skuteczniej zaczęły grać zawodniczki Chemika. Wrocławianki widocznie osłabły i straciły wiarę w zwycięstwo w dzisiejszym meczu. Partia zakończyła się pewnym zwycięstwem Policzanek (21:25).

Impel Wrocław: Hagglund, Kaczor, Kąkolewska, Mroczkowska, Ptak, Sawicka, Topić, Cutura, Grejman, Gryka, Kwiatkowska, Kauffeldt.

Chemik Police: Bednarek-Kasza, Bjelica, Glinka-Mogentale, Ognjenović, Veljković, Werblińska, Zenik, Gajgał-Anioł, Jagieło, Kowalińska, Krzos, Rabka.

Impel Wrocław – Chemik Police 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 21:25)