ORLEN Liga: Chemik potwierdza swoją dominację!

18 mar 2015, 20:30

W ramach rozgrywek fazy play-off ORLEN Ligi w swoim pierwszym meczu zmierzyły się dzisiaj siatkarki z Legionowa i Polic. Zawodniczki Legionovii, które zakończyły rundę zasadniczą na ósmym miejscu były stawiane przed dzisiejszym spotkaniem na straconej pozycji. W Legionowie obyło się bez niespodzianki, bowiem Mistrzynie Polski bardzo pewnie wygrały 3:0.

Jedynie początek pierwszej partii wskazywał na wyrównany pojedynek, jednak już po pierwszej przerwie technicznej siatkarki Chemika ruszyły zdecydowanie do ataku. Mimo iż legionowianki próbowały się bronić, w ataku dominowały ich rywalki. Policzanki stopniowo powiększały i tak już wysoką przewagę i ostatecznie rozbiły przeciwniczki 25:15.

Drużyna przyjezdna także w drugiej partii potwierdzała swoją dominację na boisku. Dopiero w końcowej fazie seta gospodynie ruszyły do ataku. Legionowianki obroniły trzy piłki setowe, jednak przewaga rywalek była miażdżąca i po raz kolejny w tym meczu musiały uznać wyższość rywalek.

W trzecim secie legionowianki wyszły na boisko kompletnie odmienione i to one wygrywały na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Przewagę udało im się utrzymać jedynie do połowy partii, kiedy rywalki doprowadziły do remisu. W tej fazie seta na boisku roiło się od błędów popełnianych przez zawodniczki obydwu drużyn. W końcówce policzanki znacznie przyspieszyły i ostatecznie wygrały 25:19, a w całym meczu 3:0.

MVP: Mariola Zenik

Sk bank Legionovia Legionowo – Chemik Police 0:3 (15:25, 20:25, 19:25)