ORLEN Liga: Kolejne 3 punkty dla Chemika!

21 lut 2015, 19:07

Woli walki nie można było odmówić zawodniczkom KSZO, które zmierzyły się dzisiaj z Chemikiem Police. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego starały się nawiązać z rywalkami wyrównaną walkę, jednak ostatecznie i tak uległy im 0:3.

Mimo, iż początek meczu był całkiem wyrównany Mistrzynie Polski szybko wyszły na prowadzenie. Prowadziły już 14:8, jednak kilka minut później na tablicy pojawił się wynik 17:16. Zawodniczki Chemika ostatecznie szybko odbudowały przewagę i wygrała pierwszy set 25:18. Do połowy drugiej partii siatkarki prowadziły wyrównaną walkę punkt za punkt. Potem jednak ekipa przyjezdna szybko wyszła na prowadzenie. Gospodynie próbowały się jeszcze bronić, jednak po raz kolejny uległy rywalkom. Zawodniczki KSZO mimo to nie poddawały się i na pierwszej przerwie technicznej w secie trzecim prowadziły już 8:4. Chemik szybko udowodnił im, że to on jest faworytem tego spotkania. W tym secie zawodniczki z Polic praktycznie rozbiły rywalki pozwalając im na zdobycie zaledwie 15 punktów.

MVP: Mariola Zenik

KSZO Ostrowiec SA – Chemik Police 0:3 (18:25, 18:25, 15:25)