ORLEN Liga: Komplet punktów dla “Atomówek”!

16 lut 2015, 20:03

W meczu kończącym 20. kolejkę ORLEN Ligi drużyna PGE Atomu Trefl Sopot podejmowała we własnej hali Budowlanych Łódź.

Pierwszy set od początku układał się po myśli gospodyń. Sopocianki szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i konsekwentnie ją utrzymywały. Podopieczne Błażeja Kryształowicza musiały uznać wyższość rywalek w tym secie. W kolejnej partii sytuacja powtórzyła się. Łodzianki w połowie seta doprowadziły do remisu, jednak “Atomówki” znowu odskoczyły na kilka oczek. Przewagę utrzymały do końca partii i mogły cieszyć się z kolejnego wygranego seta. Dopiero w trzeciej odsłonie tego spotkania nastąpiło odrodzenie ekipy przyjezdnej. “Budowlane” prowadziły do stanu 15:15, kiedy to sopociankom udało się doprowadzić do remisu. Od tej pory rozpoczęła się walka punkt za punkt. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i to one mogły cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

MVP: Klaudia Kaczorowska

PGE Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź 3:0 (25:18, 25:21, 26:24)