Orlen Liga: Legionovia lepsza od Rzeszowa!

11 kwi 2015, 18:57

Pierwszy mecz drugiej fazy play-off pomiędzy Developersem SkyRes Rzeszów a SK Bankiem Legionovia Legionowo zapowiadał się interesująco. Obydwa zespoły znają się już dosłownie na wylot, dlatego też gra pomiędzy nimi jest zawsze niezwykle wyrównana i zacięta. W dzisiejszym meczu lepszą dyspozycję pokazały jednak zawodniczki z Legionowa, wygrywając mecz 1:3.

Pierwszy set mocno rozpoczęły obydwie drużyny. Przez większą część spotkania szły one dosłownie łeb w łeb, jednak ostatecznie to Rzeszowianki odskoczyły zawodniczkom z Legionowa w końcówce partii i zakończyły ją zwycięsko (25:20).

Druga partia również zapowiadała się być niezwykle wyrównaną grą. Okazało się jednak, że drużyna gości miała znacznie większe zasoby energii, która przełożyła na wynik, tym razem pewnie pokonując gospodynie (18:25).

Trzeci set początkowo został zdominowany przez drużynę z Legionowa. Rzeszowianki nie dały jednak łatwo się pokonać, odrobiły straty i walka toczyła się w ostatnich akcjach. Zwycięstwo przypadło jednak zawodniczkom z Legionowa (23:25), które tym samym wysunęły się na prowadzenie w tym meczu.

Czwarta partia przez prawie cały czas była kontrolowana przez drużynę gości. Rzeszowianki robiły co mogły, aby doprowadzić do wyrównanej walki, jednak ciągle brakowało im przynajmniej jednego punktu. W końcówce zawodniczki z Legionowa wykorzystały jeszcze ostatnie pokłady siły i pomimo zaciętej waqlki gospodyń, doprowadziły do ostatecznego zwycięstwa nad Rzeszowiankami (23:25)

Developers SkyRes Rzeszów – SK Bank Legionovia Legionowo 1:3 (25:20, 18:25, 23:25, 23:25)