Strona główna Siatkówka Liga siatkówki kobiet ORLEN Liga: “Mineralne” umocniły się na 3. miejscu w tabeli!

ORLEN Liga: “Mineralne” umocniły się na 3. miejscu w tabeli!

0

W czterech setach “Mineralne” rozprawiły się z tegorocznym beniaminek ORLEN Ligi – Developresem SkyRes Rzeszów. Muszynianki, które po 21 rozegranych kolejkach znajdowały się na 3. miejscu w tabeli musiały wygrać dzisiaj za co najmniej 2 punkty, żeby móc utrzymać pozycję.

Beniaminek rozpoczął mecz od minimalnego prowadzenia. “Mineralne” jednak wyrównały wynik i od tej pory rozpoczęła się walka punkt za punkt. Od połowy seta szala zwycięstwa ponownie zaczęła się przechylać w stronę gospodyń, gdy skutecznymi atakami popisywała się Paula Szeremeta. Drużyna przyjezdna nadrobiła punkty dopiero w końcówce, jednak i tak set padł łupem rzeszowianek.

Podrażnione przegraną w poprzedniej partii muszynianki w trzech kolejnych setach pokazały rywalkom, kto tu rządzi. Praktycznie cała reszta spotkania miała podobny przebieg, co druga partia. “Mineralne” szalały w ataku, co przekładało się na wynik. Gospodynie natomiast pomagały im w tym popełniając liczne błędy własne. Siatkarki z Muszyny rozbiły rywalki w trzech kolejnych partiach odpowiednio do 14, 16 i 13. Tym samym zapewniły sobie 3. lokatę na zakończenie rundy zasadniczej.

MVP: Justyna Sosnowska

Developres SkyRes Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1:3 (25:23, 14:25, 16:25, 13:25)

Komentarze