ORLEN Liga: “Mineralne” zagrają w półfinale!

22 mar 2015, 18:34

Ekipy Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna i Tauronu Banimexu MKS-u Dąbrowa Górnicza rozegrały dzisiaj swój trzeci mecz w ramach fazy play-off ORLEN Ligi. “Mineralne” osłabione brakiem swojej czołowej środkowej, Sylwii Wojcieskiej, całkiem niespodziewanie uległy w pierwszym spotkaniu 0:3. Wczoraj Muszynianki przedłużyły swoje szanse na awans do półfinału wygrywając 3:2. Dzisiaj gospodynie udowodniły swoją wyższość i pokonały rywalki w trzech setach, tym samym uzyskując awans do półfinału.

Początek pierwszego seta był dosyć wyrównany, jednak minimalnie lepiej prezentowały się siatkarki z Dąbrowy Górniczej. W połowie partii znacznie przyspieszyły gospodynie i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:13. Przewagę utrzymywały niezmiennie aż do końca seta, którego wygrały 25:19.

Druga partia układała się podobnie jak pierwsza. Przez większą część seta prowadziły gospodynie. W grze drużyny przyjezdnej wyraźnie coś nie grało – siatkarki MKS-u popełniały sporo błędów własnych. Dopiero w końcówce zagłębiankom udało się zniwelować przewagę. Ostatecznie “wojnę nerwów” wygrały gospodynie.

W trzecim secie dąbrowianki wyszły na boisko wyraźnie zmobilizowane i pewnie rozpoczęły tę partię. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5, jednak rywalki wyrównały wynik i na drugim regulaminowym czasie to one wygrywały. Mimo to ekipa przyjezdna nie poddawała się i można było oglądać wyrównaną walkę. Ostatecznie w nerwowej końcówce wygrały gospodynie i to one zagrają w półfinale.

MVP: Natalia Kurnikowska

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:19, 25:23, 26:24)