ORLEN Liga: Muszynianki bez szans w meczu z Dąbrową Górniczą

18 mar 2015, 19:43

3 mecz fazy play-off pomiędzy Tauron Banimexem MKS Dąbrową Górniczą, a Polskim Cukrem Muszynianką należał do jednych z ciekawszych meczy tej kolejki rozgrywek Orlen Ligi. Od drużyny Muszynianek wymagano wiele, jednak nie udało im się ugrać ani jednego seta w starciu z zawodniczkami z Dąbrowy Górniczej.

Pierwszy set tego spotkania przebiegał zaskakująco równo. Obydwie drużyny pokazywały podobny poziom gry na boisku. Nie brakowało nerwów, pomyłek i niezrozumiałych decyzji sędziów, jednak set ostatecznie zwyciężyły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej (25:23)

Druga partia od początku ukazała słabosć zawodniczek z Muszyny. Było to widać w każdej kolejnej akcji. Nawet proste piłki sprawiały trudnosć zawodniczkom, co skutecznie wykorzystywał Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Druga partia szybciej jeszcze niż pierwsza, skończyła się zwycięstwem gospodyń (25:16)

Trzeci set pokazał ogromną motywację Polskiego Cukru Muszyny. Zawodniczki dawały z siebie naprawdę wszystko, jednak ciągle wszystko szło im jak pod górkę. Nie udawało im się wyprowadzenie żadnych konkretnych, widowiskowych akcji. Trzecia i ostatnia w tym spotkaniu partia okazała się również zwycięska dla zawodniczek z Dąbrowy Górniczej. (25:19)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:23, 25:16, 25:19)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Urban, Staniucha-Szczurek, Liniarska, Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Zakreuskaya, Cemberci, Strasz, Piekarczyk, Kaliszuk, Sobolska.

Polski Cukier Muszyna: Carter, Gierak, Różycka, Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach, Radenkovic, Sosnowska, Maj-Erwardt, Kurnikowska, Plchotova, Hatala.