ORLEN Liga: Muszynianki zwycięskie w starciu z Dąbrową Górniczą!

21 mar 2015, 19:13

Poprzedni mecz pomiędzy Polskim Cukrem Muszynianką Muszyną, a Tauronem Banimex MKS Dąbrową Górniczą, zaskakując wszystkich, zakończył się wygraną zespołu z Dąbrowy Górniczej. W tym meczu Muszynianki miały udowodnić, że tamten mecz był tylko wypadkiem przy pracy a one nadal są w formie i mogą wygrywać ważne mecze. Po długim meczu, pełnym zwrotów akcji zwycięstwo odniosły Muszynianki 3:2

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Drużyny walczyły o każdą piłkę i dawały z siebie definitywnie sto procent. Końcówka partii była bardzo emocjonująca i zwycięstwo, w grze na przewagi, uzyskały ostatecznie gospodynie (26:24)

Druga partia pokazała załamanie psychiczne zespołu z Dąbrowy Górniczej. Zawodniczki po przerwie wróciły zupełnie w innym stanie, nie były w stanie przeprowdzić równej walki z Muszyniankami. Brakowało im energii i motywacji. Zawodniczki Polskiego Cukru Muszyna wykorzystały chwilową słabość przeciwniczek i doprowadziły do szybkiego zakończenia seta (25:15)

Trzeci setwahał się z jednej strony na drugą. Zawodniczkom Banimexu udało się odskoczyć Muszyniankom na kilka punktów i przewagę utrzymały do końcówki seta. Wtedy jednak przeciwniczkom udało się tą przewagę odrobić i wydawało się, że w ostatnich piłkach seta będziemy mogli zobaczyć prawdziwą walkę siatkarską. Niestety zawodniczki Polskiego Cukru Muszyny nagle jakby straciły skupienie i nie były w stanie rozegrać dobrych piłek, dlatego też przeciwniczki szybko wykorzystały ich słabość, doprowadzając do zakończenia seta (21:25)

Czwarta partia odbywała się pod dyktando zawodniczek z Dąbrowy Górniczej. Muszynianki nie miały dość siły, aby przejąć inicjatywę i musiały dostosowywać tempo i jakość gry do przeciwniczek. Wciąż można było dostrzec jednak rywalizację pomiędzy zespołami i do końca partii trudno było jednoznacznie stwierdzić kto zostanie zwycięzcą. Brak pewności i zdecydowania ze strony Muszynianek wykorzystały jednak Dąbrowianki i doprowadziły one do tirbreaka (21:25)

Tiebreak pokazał siłę charakteru obydwu drużyn. W piątym secie nie można pozwolić sobie właściwie na żadne błędy, a każda piłka jest dosłownie na wagę złota. Motywacja i umiejętność opanowania nerwów przemówiły tym razem na korzyść Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna. Gospodynie zwyciężyły tiebreak (15:6)i tym samym cały mecz.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (26:24, 25:15, 21:25, 21:25, 15:6

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Carter, Różycka, Radenković, Sosnowska, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt, Gierak, Jasińska, Kurnikowska, Hatala.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Staniucha-Szczurek, Konieczna, Dziękiewicz, Zakrewskaja, Cemberci, Sobolska, Strasz, Urban, Liniarska, Mancuso, Piekarczyk, Kaliszuk.