ORLEN Liga: Pałac bez szans w starciu z Budowlanymi!

13 kwi 2015, 19:27

W pierwszym meczu o miejsca 5-12 Pałac Bydgoszcz zmierzył się we własnej hali z Budowlanymi Łódź. Ekipa przyjezdna nie pozostawiła złudzeń rywalkom i rozbiła je 3:0.

Łodzianki z wysokiego „C” rozpoczęły pierwszą partię. W ataku nie zawodziła Sanja Popović i dzięki temu na pierwszej przerwie technicznej ekipa Budowlanych prowadziła 8:4. Bydgoszczanki popełniały sporo błędów, co pomagało ich rywalkom na utrzymywanie przewagi. Niemoc gospodyń trwała do końca seta, w którym ostatecznie przegrały 16:25.

Sytuacja nie zmieniła się w drugiej partii, kiedy siatkarki z Łodzi były wyraźnie lepsze. Podopieczne Adama Grabowskiego zdobywały pojedyncze punkty, jednak było to zdecydowanie za mało, żeby móc nawiązać z rywalkami wyrównaną walkę. W końcówce łodzianki na dodatek przyspieszyły i po raz kolejny dzisiaj rozbiły rywalki 25:14.

Na początku trzeciej partii wydawało się, że siatkarki znad Brdy będą w stanie stawić czoła rywalkom. Ponownie jednak zaczęły popełniać błędy, co bezlitośnie wykorzystały przeciwniczki. Zawodniczki Budowlanych bardzo pewnie zmierzały do zwycięstwa w meczu i już po chwili mogły cieszyć się z pokonania rywalek.

MVP: Magdalena Śliwa

Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 14:25, 13:25)