ORLEN Liga: Pałac po raz kolejny bez szans w starciu z Budowlanymi!

22 kwi 2015, 19:30

W pierwszym spotkaniu o miejsca 5-12 Pałac Bydgoszcz musiał uznać wyższość drużyny z Łodzi. Bydgoszczanki zostały wówczas wręcz rozgromione przez rywalki, zdobywając przez całe spotkanie zaledwie 43 punkty. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła i to łodzianki zawalczą o miejsca 5-8.

Na początku spotkania nie brakowało… błędów po obydwu stronach siatki. Łodzianki co prawda prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:6, jednak już po chwili sytuacja na boisku zmieniła się. Gospodynie miały spore problemy ze skończeniem ataku, co przekładało się na wynik tym razem korzystny dla przyjezdnych. Podopieczna Błażeja Kryształowicza szybko jednak odzyskały kontrolę nad sytuacją i do końca seta niezmiennie dominowały na boisku.

Łodzianki bardzo pewnie rozpoczęły kolejną partię. Ewelina Sieczka nękała rywalki swoją trudną zagrywką i dzięki temu gospodyniom udało się zbudować pięciopunktową przewagę. Bydgoszczanki kończyły pojedyncze akcje, jednak było to zdecydowanie za mało, żeby sprawić drużynie przeciwnej problemy. W końcówce podopieczne Błażeja Kryształowicza dołożyły do swojego repertuaru jeszcze kilka skutecznych bloków i ostatecznie rozbiły rywalki 25:12.

Wydawało się, że już nic nie zaskoczy łodzianek, które na początku trzeciej partii uzyskały dosyć wysoką przewagę. Bydgoszczanki zdecydowanie się pogubiły i nie potrafiły skończyć ataku. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły już dziesięcioma punktami i pewnie zmierzały do zwycięstwa. Coś się jednak zablokowało w ich dobrej grze i po chwili siatkarki Budowlanych zanotowały na swoim koncie serię błędów. Ogromna przewaga łodzianek została szybko zniwelowana. W końcówce nie zawiodła jednak Sanja Popović, która dzięki swoim skutecznym atakom doprowadziła swój zespół do zwycięstwa.

MVP: Aleksandra Sikorska

Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)