ORLEN Liga: Pałac pozostaje w grze o 5. miejsce!

22 mar 2015, 19:25

Drugi mecz o miejsca 5-12 rozegrały dzisiaj ekipy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Pałacu Bydgoszcz. W poprzednim spotkaniu drużyna KSZO nękana problemami organizacyjnymi i kadrowymi uległa rywalkom w trzech setach. Dzisiaj siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego przedłużyły swoje szanse na awans i doprowadziły do “złotego seta”. W decydującej partii lepsze okazały się bydgoszczanki i to one pozostają w grze o 5. miejsce.

Na początku pierwszego seta zawodniczki grały praktycznie punkt za punkt. Jendka już po pierwszej przerwie technicznej piąty bieg włączył gospodynie. Zawodniczki KSZO szybko uzyskały miażdżącą przewagę i utrzymywały ją aż do końca seta, w którym wygrały 25:15.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza i tak w samo jak w inauguracyjnym secie ostrowczanki po pierwszej regulaminowej przerwie wyszły na prowadzenie. Wygrywały już 16:10, jednak bydgoszczankom udało się zniwelować przewagę do dwóch punktów. Ostatecznie jednak zawodniczki KSZO nie dały sobie wyrwać wygranej w tym secie i zwyciężyły 25:22.

Od początku trzeciej partii bydgoszczanki wyraźnie dominowały na boisku. Ich dobra postawa odzwierciedlała się w wyniku. W końcówce powiększyły swoją przewagę do czterech punktów i ostatecznie wygrały 25:21.

Czwarty set był ostatnią szansą dla gospodyń, które wyszły na boisko w pełni zmobilizowane. Bydgoszczanki jednak nie odpuszczały i stawiały rywalkom trudne warunki gry. Ostrowczanki ostatecznie wytrzymały presję i doprowadziły do złotego seta.

W decydującej partii zawodniczki Pałacu okazywały się wyraźnie lepsze od rywalek. Przy zmianie stron prowadziły 8:6. Gospodyniom nie udało się już zniwelować przewagę i ostatecznie przegrały 10:15. Ostrowczankom pozostaje więc walka o 11. lokatę.

MVP: Natalia Misiuna

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Pałac Bydgoszcz 3:1 ( 25:15, 25:22, 21:25, 25:23)

złoty set: 10:15