ORLEN Liga: Pewna wygrana “Mineralnych”!

16 kwi 2015, 19:35

PGE Atom Trefl Sopot i Polski Cukier Muszynianka Muszyna rozegrały dzisiaj swój pierwszy mecz półfinałowy ORLEN Ligi. “Mineralne” tym razem nie miały litości nad słabiej dysponowanymi rywalkami i pokonały je szybko, bo w zaledwie trzech setach.

Muszynianki od mocnego uderzenia rozpoczęły spotkanie i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Natalia Kurnikowska siała postrach w polu serwisowym i na drugim regulaminowym czasie siatkarki z Muszyny powiększyły przewagę do siedmiu “oczek”. Gospodynie co prawda zdobywały pojedyncze punkty, jednak było to za mało, żeby dogonić rywalki. Ostatecznie sopocianki uległy zawodniczkom Polskiego Cukru 20:25.

Na początku drugiego seta wydawało się, że “Atomówki” nawiążą wyrównaną walkę z rywalkami, jednak “Mineralne” szybko im uciekły. Prowadziły już 10:6, ale gospodynie w końcu ruszyły do ataku i doprowadziły do remisu. Od tej pory podopieczne Lorenzo Micelliego cały czas “deptały rywalkom po piętach” nie pozwalając im na zbudowanie wysokiej przewagi. “Atomówkom” natomiast udało się wyjść na prowadzenie 20:17. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i muszynianki wyrównały wynik, a ostatecznie nawet wygrały drugą partię 25:22.

Mimo iż, “Atomówki” rozpoczęły trzeciego seta od prowadzenia, rywalki szybko odzyskały kontrolę nad sytuacją na boisku. “Mineralne” ponownie były nie do zatrzymania w ataku i na drugiej przerwie technicznej wydawało się, że pewnie zmierzają do zwycięstwa w tej partii. Sytuacja nie zmieniła się już do końca seta, w którym triumfatorkami zostały siatkarki drużyny przyjezdnej.

MVP: Katie Carter

PGE Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (20:25, 22:25, 15:25)