Orlen Liga: PGNiG Nafta Piła zwycięża w niezwykle wyrównanym meczu!

18 mar 2015, 20:22

Mecz pomiędzy PGNiG Naftą Piła, a Developers SkyRes Rzeszów zapowiadał się ciekawym widowiskiem siatkarskim. W ostatnim czasie obydwie drużyny grały mecze na podobnym poziomie, dlatego też niezwykle trudno było typować w tym spotkaniu jakiegokolwiek faworyta. Mecz pokazał, że obydwa zespoły prezentują się w podobny sposób, jednak 5-cio setowe spotkanie ostatecznie zwyciężyły zawodniczki z Piły.

Pierwszy set rozpoczął się niezwykle nerwowo. Obydwa zespoły myliły się niezwykle często, jak na ten etap rozgrywek. Szybciej jednak ze stresem poradziły sobie zawodniczki PGNiG Nafty Piła i wyrobiły sobie one prowadzenie, które pozwoliło im na pewne wygranie tej partii (25:18)

Druga partia była już znacznie bardziej wyrównana. Obydwa zespoły dawały z siebie wszystko na boisku, co było widać w poziomie przedstawionej gry. Wskazywał na to też niezwykle równy wynik pomiędzy zespołami. Set zwyciężyły jednak Rzeszowianki (24:26)

Trzeci set pokazał ogromne zmęczenie i problemy po stronie zawodniczek z Piły tym razem. Nie mogły poradzić sobie one z wyprowadzeniem jakichkolwiek skutecznych akcji. Zawodniczkom Developersu SkyRes Rzeszów z kolei wychodziło naprawdę sporo dobrych akcji, dzięki czemu zwyciężyły one tę partię (16:25)

Czwarta partia okazała się niezwykle emocjonująca. Wynik wahał się cały czas, z jednej strony na drugą. Najpierw prowadziła drużyna z Piły, za chwilę już zespół z Rzeszowa. Trudno było się w tym własciwie połapać. Trenerzy obydwu drużyn mieli ręce pełne roboty. Pod koniec partii jednak swoje własne tempo narzuciły gospodynie, dzięki czemu udało im się partię wygrać (25:21) i tym samym doprowadzić do tie-breaka.

Tie-break był pokazem siły psychicznej i kondycji zespołów. Zarówno zawodniczki z Piły, jak i z Rzeszowa były już bardzo zmęczone, dlatego też ta partia należała do naprawdę spokojnych i wolnych. Okazało się jednak, że to gospodynie mają więcej sił i energii. PGNiG Nafta Piła pokonały Developers SkyRes Rzeszów (15:9) wygrywając tym samym w całym meczu 3:2.

PGNiG Nafta Piła – Developers SkyRes Rzeszów 3:2 (25:18, 24:26, 16:25, 25:21, 15:9)

PGNiG Nafta Piła: Milivić, Krawulska, Raczyńska, Pauliukouskaya, Jarmoc, Wawrzyniak, Nadziałek, Konieczna, Stencel, Sobczak, Archangielskaja, Skorupka.

Developers SkyRes Rzeszów: Nowakowska, Hawryła, Śliwińska, Szeremeta, Mucha, Borek, Filipowicz, Budzoń, Kazała, Filipowicz, Stronias, Głaz.