Strona główna Siatkówka Liga siatkówki kobiet Orlen Liga i Plus Liga zostaną rozszerzone!

Orlen Liga i Plus Liga zostaną rozszerzone!

0

O rozszerzeniu Plus Ligii do szesnastu zespołów mówiło się już od dawna. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że władze Plus Ligii rozesłały do klubów wiadomość, że do rozgrywek dołączą GKS Katowice i Espadon Szczecin.

Jednocześnie zmieni się system rozgrywek – zostaną one otwarte. Drużyny, które zajmą ostatnie dwa miejsca zagrają mecze barażowe z dwoma najlepszymi zespołami I Ligii, (pod warunkiem, ze te kluby będą chciały i miały możliwości finansowe, żeby grać w Plus Lidze). Spadki planowane są dopiero na sezon 2017/2018 – dwie ostatnie drużyny automatycznie spadną do I Ligii, te z miejsca 13. i 14. natomiast zmierzą się z najlepszymi ekipami z zaplecza. Po sezonie 2017/2018 liga znów ma liczyć czternaście drużyn.

Niespodzianką jest natomiast zwiększenie ilości zespołów w Orlen Lidze. W kolejnym sezonie, 2016/2017, do elity dołączą ŁKS Łódź i Budowlane Toruń, które walczyły w I Ligii.

Podobnie jak w męskiej lidze, rozgrywki będą otwarte. Małą różnicą jest to, że w Orlen Lidze już w nadchodzącym sezonie dwie ostatnie drużyny automatycznie spadną do zaplecza a te z miejsc 11. i 12. stoczą baraże z najlepszymi ekipami I Ligii. W sezonie 2017/2018 Orlen Liga ponownie będzie liczyła dwanaście zespołów i nadal będzie otwarta. Wówczas drużyny z dwóch ostatnich miejsc będą walczyły o pozostanie w elicie z 1. i 2. drużyną I Ligii.

Decyzja o rozszerzeniu Plus Ligi ma zostać ogłoszona po spotkaniu włodarzy klubów 25 czerwca, podobnie jest z tą o zmianach w Orlen Lidze.

Komentarze