ORLEN Liga: Rzeszowianki wygrywają po raz kolejny!

22 mar 2015, 17:09

Kolejne, bo już piąte w tym sezonie spotkanie pomiędzy Developers SkyRes Rzeszów, a PGNiG Naftą Piła przebiegało bardzo zmiennie i nieprzewidywalnie. Forma obydwu zespołów wahała się przez cały mecz i trudno było upatrywać tutaj jakiegokolwiek faworyta. Zwycięstwo odniosły jednak zawodniczki Developersu SkyRes Rzeszów 3:1.

Pierwszy set na początku zupełnie zdominowały Rzeszowianki. Prowadziły one 12:2 i wszystkim wydawało się, że PGNiG Nafta Piła nie ma już szans na nawiązanie jakiejkolwiek walki w tej partii. Okazało się jednak inaczej. Zawodniczki Developersu SkyRes Rzeszów zupełnie straciły koncentrację i motywację walki, co skutecznie wykorzystały przeciwniczki, nadrabiając straty. Walka o seta odbyła się na przewagi, szczęśliwie jednak gospodyniom udało się partię wygrać (27:25) chociaż nikt nie spodziewał się po obejrzeniu rozpoczęcia meczu takiej zaciętej walki w końcówce.

Druga partia była od początku znacznie bardziej wyrównana i schematyczna. To jednak zawodniczkom z Piły cały czas udawało się wyprowadzać kilku punktowe prowadzenia, które Rzeszowianki musiały później odrabiać. Pod koniec seta gospodynie jednak nabrały wiatru w żagle i odskoczyły na kilka punktów i mimo późniejszych błędów własnych, wygrały partię (25:21)

Trzeci set pokazał walkę ze strony obydwu drużyn. Mimo iż nie brakowało w tej partii wielu błędów własnych w obydwu zespołach, spowodowanych głównie zmęczeniem i nerwami, można było również zobaczyć wiele długich wymian i ciekawych pod względem sportowym akcji. Zwycięstwo w tej partii po zaciętej walce na przewagi odniosły zawodniczki PGNiG Nafty Piła (24:26).

Czwarta partia nikogo nie zaskoczyła swoim przebiegiem. Drużyny grały równo, co chwilę na prowadzenie wychodził to jeden, to drugi zespół i do końca nie było wiadomo, czy będziemy jeszcze oglądać tiebreak, czy też mecz zakończymy już tym setem. Rzeszowianki postawiły jednak kropkę nad “i” i zakończyły tę partię zwycięsko, po raz kolejny grając na przewagi. (28:26)

Developers SkyRes Rzeszów – PGNiG Nafta Piła 3:1 (27:25, 25:21, 24:26, 28:26)

Developers SkyRes Rzeszów: Nowakowska, Hawryła, Śliwińska, Budzoń, Szeremeta, Głaz, Borek, Kazała, Filipowicz, Stronias, Mucha, Filipowicz.

PGNiG Nafta Piła: Milović, Sobczak, Krawulska, Nadziałek, Paulikouskaya, Raczyńska, Jarmoc, Konieczna, Wawrzyniak, Archangielskaja.