Strona główna Siatkówka Liga siatkówki kobiet ORLEN Liga: Sopocianki po raz kolejny nie zawodzą!

ORLEN Liga: Sopocianki po raz kolejny nie zawodzą!

0

Drużyny Budowlanych Łódź i PGE Atom Trefla Sopot rozegrały dzisiaj swój pierwszy mecz w ramach fazy play-off ORLEN Ligi. Ostatni raz obydwie ekipy grały ze sobą całkiem niedawno, bo w sobotnim spotkaniu półfinału Pucharu Polski. Wtedy “Atomówki” gładko pokonały rywalki 3:0 i awansowały do finału, w którym wygrały z obecnym Mistrzem Polski – Chemikiem Police. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła, bowiem łodzianki ponownie uległy rywalkom, tym razem 1:3.

Zdobywczynie Pucharu Polski bardzo pewnie rozpoczęły dzisiejsze spotkanie i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Gospodynie miały spore problemy z przyjęciem zagrywek rywalek, co przekładało się na problemy z rozegraniem. Trener Błażej Kryształowicz wykorzystał dwie przerwy na żądanie swojego zespołu, jednak i to nie odmieniło obrazu gry. Ostatecznie łodzianki przegrały 17:25.

W drugim secie gospodynie wyszły na boisko bardziej zmobilizowane. Zawodniczki obydwu zespołów grały “falami” – raz jedna drużyna wychodziła na prowadzenie, a po chwili rywalki wyrównywały wynik. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały i to one wygrały drugiego seta 25:22.

Trzecia partia miała podobny przebieg co poprzednia. Skuteczne ataki przeplatały się z błędami popełnionymi przez siatkarki z obydwu drużyn. “Atomówki” dopiero w końcowej fazie seta ruszyły do ataku, co poskutkowało wygraniem trzeciej partii 25:20.

Drużyna przyjezdna już do samego początku czwartego seta pokazywała, że pewnie zmierza do zwycięstwa w całym meczu. Na pierwszym regulaminowym czasie sopocianki prowadziły sześcioma punktami. Gospodynie jednak wykazały ogromną wolę walki i doprowadziły do remisu 18:18. W końcówce łodzianki miały nawet piłkę setową przy stanie 24:22, jednak “Atomówki” doprowadziły do remisu. Ostatecznie “wojnę nerwów” wygrały gospodynie, które zwyciężyły 27:25, a w całym meczu 3:1

MVP: Katarzyna Zaroślińska

Budowlani Łódź – PGE Atom Trefl Sopot 3:1 (17:25, 25:22, 20:25, 25:27)

 

Komentarze