Orlen Liga: Wrocławianki wygrywają po zaciętym boju z Chemikiem Police!

12 kwi 2015, 16:55

Impel Wrocław i Chemik Police to zespoły, które znają się już bardzo dobrze i rozegrały między sobą nie jedno spotkanie. Mecz zapowiadał się więc niezwykle emocjonująco i taki też się okazał.

Pierwszy set od początku mocnym wejściem zdominowały zawodniczki Chemiku Police. Wrocławianki nie były w stanie stawić czoła Policzankom przy tak dynamicznej grze i set zakończył się szybkim zwycięstwem gospodyń (25:13).

Druga partia była bardzo wyrównana. Wrocławianki pokazały determinację i wolę walki po przegranym secie. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich piłek, jednak w końcówce zawodniczki Chemiku Police popełniły kilka błędów, co pomogło Impelowi Wrocław wygrać partię (23:25).

Trzeci set ukazał zupełnie inne oblicze gospodyń. Wrocławianki dominowały przez całą partię, nie dając Policzankom ani chwili wytchnienia, której zdecydowanie im brakowało. Set zakończył się bardzo szybko, po raz kolejny zwycięstwem Impelu Wrocław (13:25).

Czwarta partia pokazała wszystkim kibicom, że Chemik Police nie jest drużyną, która szybko się poddaje. Wrocławianki z kolei widocznie opadły z sił i nie były w stanie grać na równi z Policzankami. Był to najszybszy set w dzisiejszym spotkaniu i zakończył się on pewnym zwycięstwem gospodyń (25:13).

Tie break lepiej rozpoczęły Policzanki, jednak rywalki szybko podniosły się z chwilowej niemocy i walka była naprawdę zacięta. Ostateczne zwycięstwo odniosły jednak zawodniczki Impelu Wrocław, wygrywając tym samym cały mecz (10:15)

Chemik Police – Impel Wrocław 2:3 (25:13, 23:25, 13:25, 25:13, 10:15)