ORLEN Liga: Zacięte starcie na korzyść Nafty!

25 kwi 2015, 20:32

W meczu II fazy rundy play-off zmierzyły się dzisiaj drużyny PGNiG Nafty Piła i Developresu SkyRes Rzeszów. Spotkanie było niezwykle zacięte i zakończyło się dopiero po tie-breaku na korzyść gospodyń.

Pilanki bardzo rozpoczęły mecz. Prezentowały się znacznie lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i prowadziły już 11:3. Rzeszowianki jednak odbudowały swoją grę i zniwelowały przewagę do trzech oczek. Dopiero w końcówce gospodynie ponownie przyspieszyły i ostatecznie wygrały 25:22.

Siatkarki Developresu były wyraźnie podburzone przegraną w poprzednim secie i w następnej partii wyszły na boisko całkowicie odmienione. Grały praktycznie bezbłędnie i dzięki temu szybko zbudowały wysoką przewagę. Nie pomogły przerwy na żądanie trenera Nafty – dominacja rzeszowianek była niepodważalna. Ostatecznie przyjezdne wygrały bardzo pewnie 25:16.

Praktycznie przez cały trzeci set trwała zacięta walka punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej minimalnie prowadził Developres. W końcówce przyjezdne poszły za ciosem i podwyższyły swoją przewagę, którą utrzymywały do końca seta. Partia zakończyła się na korzyść rzeszowianek, które pokonały rywalki 25:22.

Pilanki na otwarcie kolejnej partii zdobyły cztery punkty z rzędu. Były zdecydowanie na fali, jednak ich przeciwniczki nie poddawały się. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną rzeszowianki zniwelowały przewagę do jednego “oczka”. Gospodynie ponownie jednak “odskoczyły” i wszystko wskazywało na to, że o wyniku meczu zadecyduje tie-break.

W decydującej partii to siatkarki Nafty były zdecydowanie lepsze. Przy zmianie stron ich przewaga wynosiła cztery punkty. Rzeszowianki wydawały się bezradne wobec ich poczynań i ostatecznie uległy im 10:15, a w całym meczu 2:3.

MVP: Magdalena Wawrzyniak

PGNiG Nafta Piła – Developres SkyRes Rzeszów (25:22, 16:25, 22:25, 25:22, 15:10)