Strona główna Pilka reczna Orlen Wisła Płock ma nowego trenera. Głośne nazwisko!

Orlen Wisła Płock ma nowego trenera. Głośne nazwisko!

0
fot. 24.hu

Kibice Orlen Wisły Płock nareszcie mogą odetchnąć. Na nazwisko nowego trenera musieli czekać bardzo długo, ale gdy je poznali, powinni być zadowoleni. Wicemistrzów Polski od nowego sezonu prowadził będzie Xavier Sabate.

Poszukiwania nowego trenera trwały odkąd w marcu z posadą pożegnał się Piotr Przybecki. Do końca rozgrywek Orlen Wisłę Płock prowadził Krzysztof Kisiel i miał ponoć obiecane, że jeżeli wygra mistrzostwo Polski, to na stanowisku pozostanie.

Tak się jednak nie stało, Wisła w finale przegrała z PGE Vive Kielce i musiała się zadowolić wicemistrzostwem.

Działacze z Płocka postawili na opcję zagraniczną i zatrudnili Xaviera Sabate. To były trener m.in. węgierskiego Veszprem. Po wodzą Sabate Węgrzy zdobyli dublet w rodzimych rozgrywkach oraz stanęli na najwyższym stopniu podium w SEHA Liga. Zagrali również w finale Ligi Mistrzów, w którym po pamiętnym meczu, ulegli Vive Kielce.

– W ostatnim czasie media dużo spekulowały, kto poprowadzi nasz zespół w nowym sezonie. Dzisiaj mogę potwierdzić, że będzie to Xavi Sabaté. We wtorek nowego szkoleniowca oficjalnie zaprezentujemy na konferencji prasowej. Wówczas zarówno ja, jak i trener odpowiemy na wszystkie pytania dziennikarzy – powiedział zaraz po podpisaniu kontraktu prezes SPR Wisły Płock Adam Wiśniewsk cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Nowy sezon PGNiG Superligi wystartuje we wrześniu. Orlen Wisła Płock występować będzie również w Lidze Mistrzów.

Komentarze