Orlen Wisła Płock nadal “na fali”

10 lut 2016, 20:10

We wtorkowy wieczór rozpoczęła się 18. kolejka Superligi mężczyzn. Po mało ekscytującym spotkaniu zwycięstwo odnieśli zawodnicy Wisły Płock, którzy pewnie pokonali Zagłębie Lubin 28:20. Podopieczni Cadenasa odnieśli szesnastą wygraną w tym sezonie.

Początek spotkania był wyrównany, a Bartczak popisał się kapitalną indywidualną akcją (2:2). Na dwubramkowe prowadzenie goście wyszli po trafieniu de Toleda (2:4). Drużyny szły “łeb w łeb”, ale kontry zaczęli wykorzystywać przyjezdni – Daszek pokonał bramkarza lubinian w akcji sam na sam. Wynik zaczął uciekać gospodarzom, więc o czas poprosił ich trener (5:9). Od 18. minuty Zagłębie musiało sobie radzić w osłabieniu – karę dostał Krieger. Po stronie gości skutecznością popisywał się Zhitnikov, a w bramce dobrze spisywał się Wichary. Stankiewicz próbował zniwelować różnicę, ale była ona zbyt duża (10:15). W ostatniej minucie sędzia przyznał dwa rzuty karne – Wisła go wykorzystała, natomiast rzut gospodarzy został obroniony (11:17).

Od początku drugiej połowy goście znacznie przeważali, wykorzystywali kontry, a swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu trafił Zhitnikov (12:20). Po stronie gospodarzy celnie rzucił Dzono, ale mieli oni problemy ze skończeniem akcji. Wichary fantastycznie bronił – miał 70% skuteczności! Dwa rzuty karne zostały wykorzystane przez Wisłę (13:23). W jednej z następnych akcji Macharashvili przebił się przez obronę i zdobył bramkę, a Wiśniewski został powstrzymany przez Małeckiego. Natomiast praktycznie nie do zatrzymania Zagłębia był Daszek. Dwie minuty kary dostał Gudz i lubinianie musieli grać w osłabieniu. Walczyli do ostatniej minuty, ale przewaga była zbyt duża (18:25). Czuwara popisał się dwoma skutecznymi trafieniami, ale pomylił się w ostatniej akcji meczu (20:28).

Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 20:28 (11:17)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Shamrylo, Skrzyniarz, Stankiewicz, Gumiński, Kużdeba, Marciniak, Macharashvili, Szymyślik, Wolski, Krieger, Gudz, Czuwara, Bartczak, Pietruszko, Dzono

Orlen Wisła Płock: Wichary, Corrales, Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Wiśniewski, Ghionea, Rocha, Piechowski, Montoro, Tarabochia, Oneto, De Toledo, Nikcević, Zhitnikov, Corrales