Orlen Wisła Płock pokonuje THW Kiel!

Aktualizacja: 10 lis 2016, 11:00
9 lis 2016, 20:14

W meczu szóstej kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali we własnej hali THW Kiel 24:22. Jest to pierwsze zwycięstwo w sześciu Nafciarzy w tegorocznej edycji rozgrywek.

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wróciła do gry po przerwie na mecze reprezentacyjne. Wicemistrzowie Niemiec z sześcioma punktami zajmowali przed kolejką zaplanowaną na najbliższe trzy dni trzecie miejsce w grupie A, zaś “Nafciarze” z jednym punktem byli na siódmej pozycji. Do 1/8 finału rozgrywek awansują druzyny z miejsc 2-6.

Pierwsza polowa spotkania była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi niż dwie bramki. W dziewiątej minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie 4:2. Ale goście szybko wyrównali i obie drużyny szły gol za gol. Grający w osłabieniu od 26 minuty szczypiorniści Orlenu pozwolili gościom wyjść na prowadzenie 13:12 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa rywalizacji w Orlen Arenie.

Grajacy w przewadze płocczanie druga polowe rozpoczęli od strzelenia bramki wyrównującej. Niestety kolejne dwie bramki strzelili szczypiorniści drużyny przyjezdnej, która wyszła na prowadzenie 15:13. Kolejne minuty to festiwal błędów raz z jednej,a raz z drugiej strony. Na trzynaście minut przed końcem gospodarze gospodarze pierwszy raz od ponad 30 minut wyszli na prowadzenie 18:17. Wtedy o czas poprosił trener gości. Niewiele to pomoglo, bo “Nafciarze” zwiększyli przewagę do dwóch,a nastepnie trzech bramek. Końcowe minuty byly bardzo nerwowe, ale ostatecznie podopieczni trenera Jacka Przybeckiego dowieźli zwycięstwo do końca.

Mimo dzisiejszej wygranej szczypiorniści Orlen Wisły Płock nie awansują w tabeli grupy A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, ale zbliżą się do miejsca premiowanego awansem do najlepszej szesnastki tegorocznych rozgrywek.

Orlen Wisła Płock – THW Kiel 24:22 (12:13)

Orlen Wisła Płock: Rodrigo Corrales, Michał Daszek, Gilberto Duarte, Valentin Ghionea, Maciej Gębała, Tomasz Gębała, Sime Ivić, Zbigniew Kwiatkowski, Lovro Mihić, Adam Morawski, Miljan Pusica, Tiago Rocha, MarkoTarbochia, Dmitrij Żitnikow, Adam Wiśniewski,

THW Kiel: Nikola Bilyk, Rune Dahmke, Domagoj Duvnjak, Niclas Ekberg, Blazenko Lackovic, Niclas Landin, Lukas Nilsson, Raul Santos, Christian Sprenger, Rene Toft Hansen, Marko Vujin, Steffen Weinhold, Patrick Wiencek, Andreas Wolf, Chrisian Zeitz