Orlen Wisła Płock składa protest. Chodzi o ostatni mecz w Kielcach

24 maj 2023, 11:43

Niedzielny mecz Barlinek Industria Kielce – Wisła Płock wyłonił mistrza Polski w piłce ręcznej sezonu 2022/23. Po raz dwunasty z rzędu najlepszymi szczypiornistami zostali zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Nafciarze zapowiedzieli jednak złożenie protestu do Superligi i Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Chodzi się o trafienie Alexa Dujshebaeva na 27:24.

Burza po mistrzostwie Polski. Protest ws. finałowego meczu

Mija trzeci dzień od zakończenia meczu pomiędzy Barlinek Industrią Kielce a Orlen Wisłą Płock, a najważniejsze polskie starcie ligowe wciąż wzbudza ogromne emocje. Przypomnijmy, że świętokrzyski zespół do zapewnienia sobie mistrzostwa potrzebował wygrać to spotkanie różnicą co najmniej dwóch bramek. Ostatecznie ta sztuka im się udała, a gola na wagę mistrzostwa zdobył Alex Dujshebaev (27:24).

Hiszpan swoje trafienie zaliczył na 24 sekundy przed końcem meczu. Problem w tym, że trafienie rozgrywającego kieleckiego klubu nie powinno zostać uznane. Dujshebaev przed swoim rzutem wykonał sześć kroków. Złamania regulaminu nie dopatrzyli się jednak sędziowie, którzy uznali bramkę na 27:24.

Co ciekawe, bezpośrednio po meczu nie pojawił się oficjalny protest ze strony Nafciarzy. Sprawa nabrała rozgłosu dopiero za sprawą Mariusza Betlejewskiego z telewizji płockiego, który w mediach społecznościowych umieścił wideo z całą akcją przeprowadzoną przez Alexa Dujshebaev.

Krótki filmik wywołał dużą dyskusję, a podjęcie kroków prawnych zapowiedzieli prezes Wisły Artur Stanowski oraz dyrektor Adam Wiśniewski. Działacze płockiego klubu zamierzając złożyć oficjalny protestu do Superligi i Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Nie wiadomo jednak, czy klub będzie wnioskował o powtórkę meczu. Więcej szczegółów mają ujawnić sami płocczanie jeszcze w środę.

Rekordowy Barlinek Industria Kielce. Najlepsza seria w historii polskiego sportu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA