OrlenLiga: Świetny mecz Pałacu Bydgoszcz! Druga wygrana w sezonie

18 mar 2015, 19:38

KA Pałac Bydgoszcz pokonał na własnej hali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 w pierwszej fazie play-out. Bydgoszczanki nie były faworytkami spotkania zwłaszcza, że w obecnym sezonie wygrały zaledwie jedno spotkanie! Podopieczne Adama Grabowskiego zagrały jednak wyśmienite spotkanie i pokonały wyżej notowane rywalki.

Pierwszy set miał dość jednostronny przebieg. Od samego początku bydgoszczanki zdobyły wysoką przewagę, którą utrzymywały przez większość partii. Przy stanie 20:11 nastąpiło przebudzenie ze strony przyjezdnych zawodniczek, które zdołały zniwelować straty do 3 punktów (21:18)! Nie wystarczyło to jednak do wygrania seta, którego ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie wygrywając 25:22.

Drugi set zaczął się w taki sam sposób jak poprzedni. Zawodniczki Pałacu szybko wyrobiły sobie sporą przewagę (7:1), którą zdołały utrzymać do drugiej przerwy technicznej (16:11). Po powrocie na boisko zawodniczki z Ostrowca zdecydowanie poprawiły swoją grę i doprowadziły do remisu 18:18. Dalej mogliśmy oglądać emocjonującą końcówkę, w której oba zespoły dały z siebie 100%. Ostatecznie więcej “zimnej krwi” zachowały bydgoszczanki i wygrały partię 29:27.

Trzecia odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Do pierwszej przerwy technicznej, na której bydgoszczanki prowadziły 8:7 mieliśmy akcję punkt za punkt. Zaraz po przerwie gospodynie wróciły do świetnej gry z poprzednich partii i odskoczyły przeciwniczkom na pięć punktów (13:8). Zawodniczki Pałacu prezentowały dzisiaj wyśmienity poziom, sukcesywnie powiększając przewagę (16:9), (21:12) i ostatecznie wygrywając ostatniego seta 25:17!

MVP: Małgorzata Skorupa

KS Pałac Bydgoszcz : KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:22, 29:27, 25:17)