Awantura w WTA w Rzymie. Ostapenko miała wulgarnie obrazić Rybakinę

20 maj 2023, 16:09

W drugim półfinałowym starciu podczas turnieju WTA w Rzymie doszło do zgrzytu. Jelena Ostapenko w drugim secie starcia z Jeleną Rybakiną miała wulgarnie obrazić swoją przeciwniczkę, na co uwagę zwrócił trener tenisistki z Kazachstanu.

Rybakina pewnie wygrywa z Ostapenko

W piątkowy wieczór poznaliśmy drugą finalistkę turnieju WTA w Rzymie. Jelena Rybakina, która awansowała do półfinału po kreczu Igi Świątek spowodowanym kontuzją dość pewnie poradziła sobie z Jeleną Ostapenko z Łotwy, która pokonała w dwóch setach 6:2, 6:4.

Na przestrzeni całego spotkania tenisistka z Kazachstanu wydawała się kontrolować przebieg wydarzeń na korcie, choć w drugim secie w jej poczynania wdało się nieco niepewności i musiała gonić wynik od stanu 0:3. Zachowanie Ostapenko jej w tym nie pomagało, na co zwrócił uwagę trener Rybakiny Stefano Vukov.

Ostapenko miała obrazić Rybakinę

W drugim secie, podczas schodzenia do szatni tenisistka z Łotwy miała się zwrócić do rywalki “ty s**o”, co ujawnił trener Kazaszki. Sama Rybakina zwróciła sędziemu uwagę na ten fakt, wcześniej kilkukrotnie protestując przeciwko niesportowemu zachowaniu przeciwniczki. Arbiter jednak nie zareagował.

Po zakończeniu spotkania Ostapenko i Rybakina podały sobie ręce przy siatce, ale i tym razem Łotyszka wykorzystała ten moment, aby coś powiedzieć swojej rywalce. Media nie były jednak w stanie rozszyfrować jej głów.

Jelena Rybakina awansowała tym samym do finału, w którym zagra z Ukrainką Anheliną Kalininą. Dla Kazaszki będzie to okazja do wywalczenia piątego tytułu w karierze. Jest to tym samym jej 14. singlowy finał w turniejach rangi WTA Tour.