Ostatni konkurs tego sezonu dla niesamowitego Petera Prevca. Kolejny rekord życiowy Macieja Kota!

Aktualizacja: 14 lut 2023, 13:35
20 mar 2016, 11:41

W ostatnim konkursie Pucharu Świata sezonu 2015/2016 w słoweńskiej Planicy zwyciężył reprezentant gospodarzy, Peter Prevc. W konkursie wystąpiło czterech Polaków: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Stefan Hula. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Maciej Kot, który poprawił swój rekord życiowy i ostatecznie zakończył rywalizację na wysokim 15. miejscu.

W ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata Polskę reprezentowali Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot. W pierwszej serii najdalej poszybował ten ostatni, który poszybował na wspaniałą odległość 231 metrów, pobijając tym samym już kolejny raz swój rekord życiowy. Pozwoliło mu to na zajęcie 11. miejsca na półmetku zawodów. Pozostali nasi reprezentanci zajmowali miejsca w 3. dziesiątce. Dawid Kubacki uplasował się na 21. lokacie (216,5 m), Kamil Stoch na 23.(206 m), a Stefan Hula był 28.(202 m).

W czołówce klasyfikacji nie mieliśmy niespodzianek. Z dużą przewagą prowadził Peter Prevc, przed swoim rodakiem Robertem Krańcem. Trzecie miejsce zajmował Noriaki Kasai.

Ostatnia seria finałowa sezonu 2015/2016 doskonale rozpoczęła się dla Polaków. Zajmujący 28. miejsce po pierwszym skoku Stefan Hula skoczył 216 metrów. W porównaniu do pierwszych skoków Kamil Stoch również poprawił swój wynik (210 m), a Dawid Kubacki skoczył zdecydowanie bliżej (205 m). Najlepszy z Polaków w pierwszej serii Maciej Koto w drugim swoim skoku poszybował na odległość 222 metrów.

Zawody wygrał Peter Prevc, który zwyciężył również w całym cyklu Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Robert Kranjen, a na ostatnim miejscu na podium uplasował się reprezentant Norwegii Johann Andre Forfang.