Strona główna Kolarstwo Ostatni sprawdzian “pomarańczowych” przed Mediolan – San Remo

Ostatni sprawdzian “pomarańczowych” przed Mediolan – San Remo

0

Kolarze CCC Sprandi Polkowice wezmą dziś udział w jednodniowym włoskim wyścigu GP Nobili Rubinetterie. Jest to ostatni sprawdzian polskiej ekipy przed jednym z głównych celów w obecnym sezonie, czyli Mediolan – San Remo.

W dzisiejszym wyścigu CCC Sprandi Polkowice jedzie w następującym składzie: Grega Bole, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Davide Rebellin, Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau. Klasyk ten jest o 100 kilometrów krótszy od trasy, którą kolarze będą mieli do pokonania w niedzielę. Profil, a zwłaszcza końcówka jest, jednak bardzo podobna do tej z “wiosennych mistrzostw świata”, tak potocznie mówi się o jednym z pięciu największych jednodniowych wyścigów w sezonie.

Dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice Piotr Wadecki ma już w głowie możliwe scenariusze na dzisiejszy wyścig. Widzi on również podobieństwo dwóch najbliższych startów jego drużyny. “Finałowym sprawdzianem przed La Primaverą, będzie dla nas GP Nobili Rubinetterie. Rozgrywany jest on niedaleko Mediolanu i podobnie jak M-SR, także tu zawodnicy zmierzą się w końcówce z dwoma wzniesieniami. Możliwe są zatem dwa scenariusze – albo finisz z małego peletonu, albo oderwanie się na podjazdach ucieczki, która dojedzie do mety. W pierwszym wariancie powalczyć ma szansę Grega Bole, a w drugim, jednym z atakujących może być Maciej Paterski, Sylwester Szmyd lub Davide Rebellin” – wyjaśnia Piotr Wadecki.

Dziś na starcie stanęło wielu znanych zawodników m.in. Fabian Cancellara, Carlos Betancur czy Alejandro Valverde.

Późnym popołudniem wyniki z GP Nobili Rubinetterie.

źródło: cccsport.eu

Komentarze