Ostrovia wygrywa w meczu niepokonanych

31 paź 2015, 22:51

Sobotni hit grupy B zaplecza męskiej ekstraklasy pomiędzy KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski i MKS Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski padł łupem gospodarzy i tym samym dając im pozycję lidera.

Przed meczem obie drużyny były niepokonane i stawka meczu była niezwykle wysoka. Do stanu 1:3 lepszą grę prezentowali goście, ale następne 8 bramek rzucili goście. A zawdzięczali to znakomitej grze w defensywie, która okazała się dziś kluczem do zwycięstwa. W 27. minucie Ostrowia prowadziła aż 8 bramkami, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:11.

W drugiej połowie zawodnicy Piotrkowianina próbowali odrobić straty i doprowadzili do stanu 18:16. Goście jednak zachowali spokój i nie oddali zwycięstwa. W tabeli obecnie zajmują pozycję lidera i jako jedyni już mogą szczycić się mianem niepokonanych.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:26 (17:11)

Ostrovia: Adamczyk – Łyżwa 9/2, Kuśmierczyk 9, Krzywda 4, Staniek 4, Tomczak 3/1, Klara 1, Wojciechowski 1, Piosik, Jaruzel.

Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka, Mróz 7, Woynowski 5, Góralski 5, Surosz 2, Wędrak 2, Iskra 2, Pacześny 1, Swat 1, Chełmiński, Pakulski, Pożarek, Jankowski.