Strona główna Pozostałe Futbol amerykański Panthers ponownie zagrają w europejskich pucharach! Do Wrocławia przyjedzie mistrz Austrii!

Panthers ponownie zagrają w europejskich pucharach! Do Wrocławia przyjedzie mistrz Austrii!

0
Foto: lions.cz

Futbolowy mistrz Polski oraz triumfator zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, Panthers Wrocław, także w nadchodzącym sezonie zaprezentują się na arenie międzynarodowej. Podopieczni Nicka Johansena wystąpią w Central European Football League.

CEFL to bardzo prężnie rozwijające się rozgrywki, w których w sezonie 2017 zaprezentują się czołowe europejskie drużyny, z których większość jest mistrzami swoich lig – Początkowo ze względu na igrzyska The World Games nie planowaliśmy uczestnictwa w międzynarodowych rozgrywkach. Naszym celem było skupienie się na lidze polskiej i rozegranie meczów towarzyskich z przeciwnikami zza granicy. Otrzymaliśmy jednak bardzo ciekawą propozycję, którą udało się wpisać w plany sezonu, więc kibice mogą się znowu spodziewać wielkich emocji – zapowiedział na oficjalnej stronie internetowej prezes zarządu Panthers, Jakub Głogowski.

Pantery w grupie zachodniej czekają mecze z Triangle Razorbacks, oraz SWARCO Raiders Tirol. Najpierw wrocławianie zmierzą się z tymi drugimi. Raiders to mistrzowie Austrii i najbardziej utytułowany klub Europy w XXI wieku. Ich przyjazd do stolicy dolnego Śląska będzie ogromnym wydarzeniem, ponieważ jeszcze nigdy Panthers nie mierzyli się z tak wymagającym przeciwnikiem. Starcie to zaplanowane jest na 22 kwietnia – Pojedynek z Mistrzami Austrii to dla nas wydarzenie historyczne. Sportowo i organizacyjnie jest to najlepsza marka futbolu amerykańskiego w Europie. Porównujemy to do przyjazdu Realu Madryt do Legii Warszawa w Lidze Mistrzów i mamy nadzieję sprawić taka samą niespodziankę. Nowy Stadion Olimpijski bardzo szybko stanie się areną wielkiego sportu – doskonale zobrazował Głogowski. 20 maja podopieczni Nicka Johansena zmierzą się natomiast na wyjeździe z mistrzami Danii. Razorbacks to klub doskonale znany naszym reprezentantom w europejskich pucharach. Panthers mierzyli się z nimi w poprzednim sezonie w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, gromiąc klub z Vejle przy Oporowskiej 31:10.

Co ciekawe, finał Central European Football League, zaplanowany na początek czerwca, odbędzie się na stadionie zwycięzcy grupy, w której znaleźli się Panthers. Pozostali uczestnicy tych rozgrywek to mistrzowie Węgier – Budapest Cowbells, mistrzowie Serbii – Kragujevac Wild Boars, oraz inna serbska drużyna – Vukovi Belgrade, którzy grali rok temu w finale CEFL, minimalnie 49:52 ulegając ostatecznie Graz Giants. Drużyny te będą ze sobą rywalizować w grupie wschodniej.

Niewykluczone, że rozgrywki z udziałem Panthers Wrocław będą dostępne w polskiej telewizji. Głównym patronem i fundatorem nagrody dla zwycięzcy ligi jest bowiem stacja Sportklub.

Komentarze