Strona główna Siatkówka PlusLiga Patak i Redwitz odchodzą z AZS-u Częstochowa !

Patak i Redwitz odchodzą z AZS-u Częstochowa !

0

Niestety, tuż po tym jak AZS Częstochowa poinformował o zakontraktowaniu nowego atakującego, Pawła Adamajtisa kolejni zawodnicy pożegnali się z klubem. Mowa tutaj o kapitanie, Rafaelu Redwitzu i przyjmującym Mateju Pataku. Obaj zagrają we Francji.
Brazylijczyk z francuskim paszportem w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw Arago de Sete, do którego wraca po przeszło dziesięciu latach przerwy. W Sete Redwitz występował w sezonie 2004/2005. 36-letni rozgrywający nim trafił do AZS-u występował między innymi w Paris Volley, Iskrze Odnicowo, czy Resovii Rzeszów, gdzie stał się ulubieńcem polskich kibiców – Robię to, co kocham najlepiej jak potrafię. Uwielbiam dzielić się swoją pasją i radością z kibicami, nie izoluję się. Cieszę się, że w Częstochowie mimo słabszych wyników zawsze kibice byli z nami, przychodzili na halę i mobilizowali do walki. Jako kapitan dziękuję ! – mówił w styczniu Rafel Redwitz.
Pewnym również jest to, że z klubem pożegna się przyjmujący Matej Patak, który także zagra we Francji, a dokładnie w Chaumont VB 52. Reprezentant Słowacji wcześniej występował między innymi VKP Bratysława, czy Beauvais Oise UC. W Częstochowie przez większą część sezonu trapiła go kontuzja pleców, dlatego do połowy grudnia nie oglądaliśmy go w podstawowym składzie. Jednak po powrocie na boisko stał się stałym punktem drużyny Michała Bąkiewicza i bez wątpienia był jednym z najlepszych zawodników w końcówce sezonu, który AZS zakończył na 11. miejscu.

Komentarze