Zmiany u Marii Andrejczyk. W końcu znalazła nowego trenera

paź 18 2023, 11:14

Po wielu miesiącach niepowodzeń w treningach i problemach zdrowotnych, Maria Andrejczyk w końcu znalazła nowego trenera. To Cezary Wojna, którego głównym celem będzie przygotowanie 27-latki do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Zawirowania treningowe Marii Andrejczyk

Od kwietnia ubiegłego roku polska oszczepniczka nie współpracuje już z trenerem Karolem Sikorskim, pod wodzą którego szlifowała swoje umiejętności przez 14 lat. Następnie Andrejczyk rozpoczęła treningi w Finlandii z Petterim Piironenem, ale i jego metody treningowe nie dawały odpowiednich efektów.

Wszystko to było dodatkowo podminowane problemami zdrowotnymi 27-latki. Andrejczyk nie miała spokoju z urazem barku, który z pewnością w dużym stopniu wpływał na jej dyspozycję. Wskutek niego nie była w stanie startować w kolejnych zawodach, w tym mistrzostwach świata w Budapeszcie.

Maria Andrejczyk ma nowego trenera

Dziennikarz TVP Sport Aleksander Dzięciołowski przekazał, że Andrejczyk wróciła do kraju, w swoje rodzinne strony. Oszczepniczka będzie szlifować formę w Białymstoku pod wodzą nowego trenera, Cezarego Wojny. Obecnie trenuje on zawodników z klubów MKS Juvenia Białystok, KS Podlasie Białystok i UKS Czwórka Białystok.

Głównym celem Andrejczyk i jej nowego trenera jest wypracowanie formy, która pozwoli jej na występ na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Gdyby to się udało, 27-latka stanęłaby przed szansą na obronę srebrnego medalu, który wywalczyła w 2021 rokku w Tokio.

Znane miejsce lekkoatletycznych mistrzostw Polski 2024. To szczególne miejsce

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA