Strona główna Lekkoatletyka Pedro’s Cup za nami! Świetne wyniki Polaków!

Pedro’s Cup za nami! Świetne wyniki Polaków!

0

Za nami XI międzynarodowy mityng lekkoatletyczny Pedro’s Cup, który po raz pierwszy w historii odbył się w Łodzi. W sumie zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w ośmiu konkurencjach, a polscy kibice największe nadzieje pokładali w skoku o tyczce mężczyzn i wzwyż kobiet. 

W sumie Polacy triumfowali w dwóch konkurencjach, co ciekawe wyżej wymienionych. W skoku o tyczce mężczyzn z wynikiem 5,75 m triumfował Piotr Lisek, który w ostatnich skokach atakował rekord Polski, wynoszący 5,87 (który również należy do niego – przyp. aut.) i niewiele brakowało, by poprzeczka ta pozostała na stojakach. Bardzo dobrym rezultatem konkurs skoku wzwyż wygrała Kamila Lićwinko, która wynikiem 1,98 m potwierdziła wysoką formę zbliżających się HME w Pradze. Drugie miejsce zajęła kolejna z naszych reprezentantek – Justyna Kasprzycka. Polka nie skacze w tym sezonie najlepiej, jednak wynik 1,92 m, który zaliczyła w Łodzi można uznać za dobry.

Kilkakrotnie w łódzkiej Atlas Arenie rekord Polski juniorek w biegu na 60 m poprawiała niespełna 18-letnia Ewa Swoboda. Świetna juniorka, która jeszcze kilka tygodni temu biegała powyżej 7,30s, dziś zeszła już na 7,24 s. Mimo, że w zbliżających się HME nie będzie faworytką to możemy trzymać kciuki za dobry występ, na który tą znakomitą lekkoatletkę z pewnością stać.

Dobry wynik na 60 m przez płotki zaliczył Dominik Bochenek. Polak mimo 4. miejsca w finale wykręcił bardzo dobry czas 7,65 s, który pozwoli mu na wyjazd do Pragi na HME, które już w marcu zawitają do stolicy Czech. Warto dodać, że obsada tego biegu była bardzo trudna, bo na łódzkiej bieżni wystartowali m.in Orlando Ortega, czy Aries Merritt – mistrz olimpijski z Londynu w biegu na 110 m ppł.

Halowe Mistrzostwa Europy od 6 do 8 marca 2015r. będą rozgrywane w czeskiej Pradze. Wyjazd za imprezę ma już zapewniony kilkanaścioro biało-czerwonych, z których kilkoro ma spore szanse medalowe. Na powiększenie reprezentacji i zdobycie jednej z ostatniej szans na minimum kwalifikacyjne, Polacy lekkoatleci będą mieli już w nadchodzący weekend, kiedy to w Toruńskiej hali lekkoatletycznej odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów.

 

Komentarze