Pekin 2015: Anna Kiełbasińska w półfinale na 200 metrów

Aktualizacja: 26 sie 2015, 17:12
26 sie 2015, 14:52

Anna Kiełbasińska czasem 22,95 zajęła 4. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i pierwsza z tych, które do do dalszej fazy zawodów weszły dzięki rezultatowi, zakwalifikowała się do półfinału lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie w biegu na 200 metrów.

Polka wystartowała w ostatnim 7. biegu i po raz drugi w karierze finiszowała w czasie poniżej 23 sekund – 22,95 s. W biegu eliminacyjnym wyprzedziły ją jeszcze Brytyjka Dina Asher-Smith (22,22), Jamajka Sherone Simpson (22,52) oraz Bułgarka Ivet Lalova-Collio (22,54).

Wynik Polki dał jej ostatecznie 15. miejsce spośród dziś startujących i pewne miejsce w jutrzejszych półfinałach, które zaplanowano na 13:35 polskiego czasu.

Najlepszy czas spośród wszystkich 7 biegów uzyskała zwyciężczyni biegu Kiełbasińskiej – Dina Asher-Smith. Druga była Amerykanka Candyce Mcgrone (23,45). Dalej uplasowały się Sherone Simpson, Ivet Lalova-Collio i jedna z większych faworytek Holenderka Dafne Schippers (22,58).