Strona główna Lekkoatletyka Pekin 2015: Kamila Lićwinko tuż za podium w konkursie skoczkiń wzwyż!

Pekin 2015: Kamila Lićwinko tuż za podium w konkursie skoczkiń wzwyż!

0
Foto: zimbio.com

O wielkim pechu może mówić Kamila Lićwinko, która zakończyła konkurs skoku wzwyż kobiet podczas lekkoatletycznych MŚ w Pekinie na 4. miejscu. Polka dała radę przeskoczyć 1,99 m, ale walka o medale rozstrzygnęła się już bardzo wysoko – na wysokości powyżej 2 metrów.

Polka do poprzeczki zawieszonej na 2,01 szła przez konkurs jak burza. Na rozbiegu pojawiała się tylko pięciokrotnie, a wysokości od 1,88 do 1,99 zaliczała w pierwszych próbach, dzięki czemu ex equo prowadziła z Rosjanką Marią Kuchiną. Problemy halowej mistrzyni świata z Sopotu pojawiły się na wysokości 2 centymetry wyższej, którą strącała trzykrotnie, a wskutek tego że 2,01 przeskoczyły 3 przeciwniczki straciła szansę na walkę o medale.

Wspomnianą wysokość w pierwszych próbach zaliczyły Kuchina oraz Chorwatka Blanka Vlasić, a w drugiej kolejna z Rosjanek Anna Cziczerowa. Poprzeczki na 2,03 nie przeskoczyła już żadna z nich, a dzięki korzystnym wynikom na poprzednich wysokościach złoto przypadło młodszej z Rosjanek. Srebro powędrowało do wracającej po wielu kontuzjach Chorwatki Blanki Vlasić, a brąz do Anny Cziczerowej.

Lićwinko szansę poprawy na otwartym stadionie będzie miała już podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie powalczy o pierwszy poważny sukces na arenie międzynarodowej na otwartym stadionie. Do tej pory lepsze osiągnięcia notowała pod dachem, gdzie ustanowiła także swój rekord życiowy 2,02.

źródło: iaaf.org
źródło: iaaf.org

Komentarze