Pekin 2015: Patryk Dobek pewnie w półfinale!

22 sie 2015, 14:09

Patryk Dobek z 8. rezultatem awansował do półfinałów biegu na 400 metrów przez płotki lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Polak w swojej serii eliminacyjnej zajął 2. miejsce i wykręcił bardzo dobry czas poniżej 49 sekund.

21-latek z Kościerzyny biegł w 5. serii eliminacyjnej, będąc rozstawionym na bardzo niewygodnym 1. torze. Biało-czerwony przez cały dystans utrzymał jednak bardzo dobre tempo, a trzymając się ciągle w czołówce dobrze finiszował, przecinając kreskę mety w czasie 48,94 s. Wyprzedził go będący w świetnej formie Rosjanin Denis Kudryavtsev, który kończył bieg w czasie 48,51 z nowym rekordem życiowym.

Całe eliminacje po zsumowaniu wszystkich rezultatów wygrał Kenijczyk Nicholas Bett, który skończył swoją serię w czasie 48,37. Prawdziwą klęskę zaliczył lider światowych tabel i pięciokrotny mistrz świata Amerykanin Bershawn Jackson, który rywalizację w mistrzostwach zakończył już na eliminacjach – 34. miejsce, 50,14 s.

Półfinały biegu na 400 metrów przez płotki zaplanowano na sesję popołudniową niedzielnej rywalizacji na Stadionie Narodowym w Pekinie. Pierwszy półfinał wystartuje o 12:40 polskiego czasu.