Pekin 2015: Patryk Dobek w finale z fantastycznym czasem!

23 sie 2015, 13:17

Patryk Dobek z 3. czasem w swojej serii i z 4. ogólnie – 48,40 awansował do finału 400 metrów przez płotki lekkoatletycznych MŚ, rozgrywanych w stolicy Chin – Pekinie.

Biało-czerwony już od początku rywalizacji postawił sobie bardzo mocne tempo, goniąc biegnącego przed nim Rosjanina Denisa Kudryavtseva. Przy wyjściu na ostatnią prostą Dobek popisał się bardzo dobrym finiszem i mało brakowało, a dogoniłby drugiego Bahamczyka Jefferego Gibsona, który przecinał kreskę mety w czasie 48,37. Wynik Polaka 48,40 to jego nowy rekord życiowy, stawiający go w szerokim gronie faworytów do zdobycia medalu na czempionacie.

Eliminacje wygrał biegnący w jednej serii z Dobkiem Kudryavtsev, który finiszował z świetnym rezultatem i swoim nowym rekordem życiowym – 48,23. Z czasem 48,29 i także nowym rekordem życiowym drugie miejsce w eliminacjach zajął Kenijczyk Boniface Mucheru Tumuti. Finałową rywalizację oprócz Bahamczyka i Polaka uzupełnią jeszcze Turek Yasmani Copello, drugi z Kenijczyków Nicholas Bett oraz duet Amerykanów Kerron Clement oraz Michael Tinsley.

Finał tejże konkurencji zaplanowano na wtorkowe popołudnie, a start anonsowany jest na godzinę 14:25 polskiego czasu.