Strona główna Kolarstwo Petr Vakoc wciąż liderem TdP!

Petr Vakoc wciąż liderem TdP!

0

Dzisiejszy etap wygrał Theo Bos z teamu Belkin po finiszu z peletonu, natomiast Petr Vakoc z grupy Omega Pharma utrzymał pozycję lidera po 3 etapie tegorocznego TdP. Jednymi z głównych bohaterów byli dwaj Polacy, którzy uciekali przez 160km – Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) oraz Paweł Franczak (Reprezentacja Polski).

Emocji nie brakowało od samego początku dzisiejszej jazdy. Michael Matthews chcial zrehabilitować się za porażki podczas poprzednich etapów, jednak ta sztuka ponownie mu się nie udała. Zbyt wczesny finisz sprawił, że Theo Bos po fantastycznym sprincie odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Tour de Pologne.

Wspominana wcześniej dwójka Polaków wyskoczyła z peletonu tuż po przekroczeniu linii startu ostrego. Po chwili dołączyło do nich jeszcze dwóch kolarzy. Na 11 kilometrów przed metą peleton złapał uciekającą czwórkę i rozpoczęło się rozprowadzanie swoich liderów do finiszu sprinterskiego.

Lider wyścigu – Peter Vakoc ma w tej chwili 37 sekund przewagi co według innego kolarza – Przemysława Niemca, jest to już spora zaliczka dzięki której młody Czech może poważnie myśleć o obronie koszulki lidera w klasyfikacji generalnej.

 

Autor: Grzegorz Hetman