Pewna wygrana Budowlanych Łódź!

18 lut 2018, 22:02

W spotkaniu 18 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w łódzkiej Atlas Arenie zmierzyły się ze sobą ekipa Budowlani Łódź oraz Developres SkyRes Rzeszów. Gospodynie grały skuteczniej i pewnie zwyciężyły w trzech odsłonach.

Spotkanie obie ekipy rozpoczęły od wyrównanej walki (5:5, 8:8). Pięć kolejnych oczek zdobyły gospodynie, co pozwoliło na swobodniejszą grę. Ekipa Budowlanych utrzymywała pewną przewagę i zmierzał do zwycięstwa w tym secie (17:11). Partia wkraczała w decydująca fazę, a siatkarki z Rzeszowa nadal nie potrafiły odrobią choćby części strat (23:16). Ostatni punkt w partie padł po zagrywce Grobelnej.

Drugi set skuteczniej rozpoczęły gospodynie. Szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Siatkarki Budowlanych w pewnym momencie wypracowały aż pięć oczek przewagi (12:7), ale za kilka chwil zaczęły tracić punkty. Bardzo szybko zareagował trener łodzianek i wziął czas. To nie wiele pomogło, ekipa przyjezdnych za kilka chwil doprowadziła do remisu (17:17) i mogliśmy być pewni ciekawej końcówki. Właśnie w tym decydującym fragmencie łodzianki uzyskały dwa oczka przewagi (22:20). Partię zakończył błąd ekipy z Rzeszowa (25:20).

Podobnie jak poprzednią partię, tak i trzecia skuteczniej rozpoczęły siatkarki z Łodzi (6:3). Z  minuty na minutę gra gospodyń wyglądała pewniej, skuteczną grą łodzianki powiększały różnicę (13:8). Partia zbliżała się do końca a, przewaga gospodyń utrzymywała się na stałym poziomie (17:12). W końcówce partii jednak przyjezdne zerwały się i zaczęły odrabiać straty (21:19). Kolejne trzy oczka zdobyły gospodynie i to ekipa Budowlanych miała piłki meczowe. Ostatnią akcje meczu skończyła Polańska.

Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

MVP: Agnieszka Kąkolewska

Budowlani Łódź: Polańska, Twardowska, Kąkolewska, Grobelna, Vincourova, Grajner, Witkowska

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux, Ptak, Żabińska, Kaczmar, Helić, Blagojević, Andruszko, Kaczorowska, Rabka, Ganszczyk, Nowakowska