Pewna wygrana Energi w Koszalinie. Wiercioch zamurowała bramkę

3 wrz 2016, 18:51

Na inaugurację rozgrywek żeńskiej PGNiG Superligi, zespół Akademiczek z Koszalina pewnie pokonał KPR Jelenią Górę 34:30. Świetny występ zanotowała Marta Wiercioch, która broniąc między innymi pięć rzutów karnych, przyczyniła się do zwycięstwa Energi.

Lepiej spotkanie rozpoczęły zawodniczki z Jeleniej Góry, obejmując prowadzenie po rzucie Sabiny Kobzar. W piątej minucie Koszalinianki zremisowały za sprawą Katarzyny Stasiak, jednak Kobzar znów była skuteczna na linii siódmego metra i prowadzenie odzyskali goście (4:3). Gra była rwana, dużo fauli zamieniała się w rzuty karne, a wynik oscylował w granicach remisu.

Dopiero świetna postawa Marty Wiercioch w kilku sytuacjach, pozwoliła objąć prowadzenie Enerdze. Skuteczny kontratak Katarzyny Kołodziejskiej wyprowadził jej klub na prowadzenie różnicą czterech bramek (10:6). Bramki Joanny Załogi i Kobzar pozwoliły złapać dystans do Akademiczek (9:12), jednak do przerwy, to podopieczne Anity Unijat dyktowały warunki gry (14:10). Tragiczne ofensywne zmagania drużyny z Jeleniej Góry spowodowały dużą stratę do Koszalinianek w końcówce pierwszej połowy (18:10).

Początek drugiej połowy to chwilowy zryw KPR-u, jednak odrobione trzy bramki nie były wystarczające dla powalczenia o korzystny rezultat, a odpowiedzialną za trzymanie wyniku dla Koszalinianek była Wiercioch.

W 50 minucie znów było osiem bramek przewagi, po tym jak Hanna Sądej skutecznie skończyła akcję. Dwie minuty później w barwach Koszalina zadebiutowała piłkarka Izraela, polskiego pochodzenia Amit Izak. Chwilę później leworęczna rozgrywająca przywitała się ze swoją publicznością, zdobywając debiutancką bramkę (33:25). Wynik meczu ustaliła Dorota Błaszczyk (34:30), której drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w inauguracyjnej kolejce.

Energa AZS Koszalin – KPR Jelenia Góra 34:30 (18:11).

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Protsenko, Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej, Kołodziejska

KPR Jelenia Góra: Hoffman – Bielecka, Bilenia, Tomczyk, Maziarz, Kobazar, Załoga, Jasińska, Filończyk, Kanicka, Oreszczuk, Habrut, Janas, Koc.